Kaubikud

Hyundai saadab tuhat vesinikveokit Šveitsi testimiseks

Hyundai vesinikveoki esialgne renderdus. Foto: Hyundai.

Tuhat Hyundai vesinikveokit pannakse järgmisest aastast proovile Šveitsis koostöös sealse vesinikufirmaga.

Testimisele lähevad veokid juba järgmisest aastast ning katseperiood kestab viis aastat, aastani 2023. Ettevõtted hakkavad vesinikveokite kasutamise eest maksma, kuigi hinna sees on nii kütus kui ka hooldus.

Hyundai esindajate sõnul on vesinikveokite ostuhind hetkel kallim, kuid nende ülalpidamine samaväärne diislil sõitvate veokitega. Šveits valiti testimiseks kahel põhjusel. Sealne maksupoliitika vabastab heitevabad sõidukid teemaksust, mis võib firmadele aastas kümneid tuhandeid ühe sõiduki pealt säästa.

Teiseks tagab koostöö H2 Hydrogen firmaga ligipääsu vesinikufirma taristule. Šveitsi vesinikufirma seab üles laadimispunkti iga kümne veoki kohta.

Hyundai vesinikveokites kasutatakse tegelikult nii kütuseelementi kui ka elektritehnoloogiat. Esimesteks Šveitsi saabuvateks sõidukiteks on 4×2 kaubaveokid, millele peaksid hiljem ka suuremad vennad järgnema.

Esialgsete 18-tonniste veokite sõiduulatuseks on umbes 400 kilomeetrit, mille laadimiseks vesinikuga kulub 7 minutit. Sellise kaubaveoki vesinikul töötava süsteemi võimsuseks on 190 kW ning sõiduki elektrimootor toodab 342 kW.

Hetkel arendab Hyundai lisaks vesinikul sõitvatele veokitele ka keskmise suurusega veokit, mis sobiks näiteks tänavakoristuseks. Hyundai tutvustas möödunud aastal ka vesinikul ja elektril sõitvaid busse, mis on samuti hetkel Lõuna-Koreas testimisel ja võiksid masstootmisesse minna aastal 2020.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.