Kaubikud

Järjekordne elektriline pikap näitab üllatavalt võimsaid numbreid

Fotod: Atlis Motor Vehicles.

Tõenäoliselt pole enamik meist Atlis Motor Vehicle nimelisest firmast kuulnud, kuid just see tootja avalikustas äsja uue täiesti elektrilise pikapi. Kusjuures tootja andmeil on tegu kõige võimekama omataolise pikapiga, mis praegu loodud.

Mida see tähendab? Sõiduulatuse mõttes seda, et suurima võimaliku akuga suudab pikap – tootja sõnul – läbida kuni 800 kilomeetrit. Samuti võib suuri numbreid leida elektrilise pikapi maksimaalsete kande- ja pukseerimisvõimsuse juurest: vastavalt 2300 ja 16 000 kilogrammi.

Tippkiiruseks on pikapil 193 kilomeetrit ja nullist 96,5 km/h (60 mph) ajaks ümmargused viis sekundit. Erinevalt Riviani elektrikastikast on Atlis XT näol tegu nn täissuuruses pikapiga. Seetõttu saavadki kliendid valida lisaks erinevate kande- ja pukseerimisvõimsustele veel kuni 15-tollise kliirensiga maastikuvedrustuse ning suurema 2,4-meetrise kasti.

Praktilisuse mõttes on asetseb sõiduki esiosas traditsioonilise sisepõlemismootori asemel hoopis mahukas panipaik. Üpriski luksuslikku salongi on vastavalt valikutele võimalik mahutada kuni kuus inimest.

Atlis plaanib XT elektrikastika müügile tuua millalgi 2020. aastal, kuid vähemalt praeguse seisuga pole rahastuse küsimused veel täielikult lahendatud.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.