Kaubikud

Londonisse kehtestatav heitevaba tsoon võib kahjustada väikeettevõtjaid

Foto: Scanpix/Dominic Lipinski.

Londonisse planeeritud heitevaba tsooni (ULEZ) kehtestamine kahjustab väikeettevõtteid, kirjutab Commercialfleet.

Vaid kolm kuud enne tsooni kehtestamist on probleemidele hakanud tähelepanu pöörama üks riigi suurimaid transpordiorganisatsioone FTA (Freight Train Association), mille juhtide sõnul pole ettevõtjatele jäetud piisavalt aega, et muudatustega kohaneda.

FTA argumendiks on asjaolu, et ettevõtjad arvestavad töösõidukeid soetades eeskätt masinate ülalpidamiskuludest, mitte algsest ostuhinnast. Uue heitevaba tsooni kehtestamisega pole aga ettevõtjatele jäetud piisavalt aega, et Euro 5 nõuetele vastavad sõidukid uute vastu välja vahetada.

Samuti on nimetatud sõidukite hinnad hetkel languses, mistõttu peavad ettevõtjad hankima uued sõidukid ja eelmised liigse kahjumiga maha müüma.

Londoni kesklinna plaanitav heitevaba tsoon peaks juba aastaga vähendama kahjulike NOx heidete hulka juba 45%. Linna transpordiosakonna esindaja sõnul on juba võetud ühendust üle 3000 väikeettevõttega ning plaanitud on veel tuhandeteni jõuda, et heitevabadele sõidukitele üle minna.

Samuti on olemas 23 miljoni naelane projekt vanemate kaubikute väljavahetamise jaoks, mis peaks väiksematel firmadel aitama oma sõidukid uute vastu välja vahetada.

Londoni kesklinnas hakkab heitevaba tsoon kehtima juba vähem kui kolme kuu pärast ning seetõttu on ettevõtjatel viimane aeg nõuetele mittevastavad sõidukid keskkonnasõbralikemate vastu välja vahetada.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.