Rubriigi toob sinuni 

Maailma võimsaimasse pereautosse mahuvad nii lapsed kui ka tuhat hobujõudu

Bisimoto ehitatud 2014. aasta Honda Odyssey. Foto: Bisimoto Facebook

Ülemaailmselt tuntud tänava-, ralli- ja show-autode ehitaja Bisimoto Engineering tahtis näidata, et suudab iga auto “lõbusaks” muuta. Sellel eesmärgil otsustas firma mõned aastad tagasi SEMA Autonäituse jaoks ehitada ümber suhteliselt tavalise pereauto – 2014. aasta Honda Odyssey.

Honda Odyssey on suurema klassi mahtuniversaal, mida Eestis ei müüdagi. Mitte veel päris väikebuss, aga ruumikam, kui Euroopa keskmine.

Kuidas muuta seitsmekohalist peredele mõeldud mahtuniversaali ägedaks? Lihtne: lisa sinna turboga V6, 6-käiguline manuaalkast, uus õhkvedrustus, uus väljalaskesüsteem, uued süüteküünlad, uued… saate aru küll.

Tulemuseks on on kõikide mugavustega – konditsioneer, parkimiskaamerad, nahkistmed – kaubik, millel 1029 hobujõudu. Jah, 1029 hj ehk 767 kw. Lamborghini Huracani võimsuseks on 610 hj.

Kogu selle jõu taltsutamiseks on autosse ehitatud ka “võimendus käigu kohta” süsteem, mis tähendab, et madalamatel käikudel hoiab süsteem end tagasi ning kiiruse kasvades tõuseb ka kättesaadav võimsus. Kusjuures, auto on endiselt täiesti esiveoline ning täiesti kasutatav ka igapäevase sõidukina.

Bisimoto Engineering ehitas auto ennekõike selleks, et näidata klientidele ja maailmale, milleks nad võimelised on. Loomulikult on sõiduk autoentusiastide seas tuntuks saanud ning jõudis isegi Top Geari, kus saatejuhid selle ka Mercedese ja Porche vastu võistlema panid.