Kaubikud

Mercedes-Benzi uued kaubikud sõidavad elektriga, tulekul ka vesinikukaubik

Vasakult paremale: eVito, eSprinter ja vesinikkaubiku Sprinter F-Cell prototüüp. Foto: Daimler AG.

Täiesti elektriline kaubik eVito jõuab müügile selle aasta sügisel ja järgmisel aastal järgneb sellele suurem elektrikaubik eSprinter, teatas Mercedes-Benz. Samuti avalikustas Saksa autotootja ka vesinikul sõitva Sprinteri prototüübi.

Elektrikaubik peaks linna hästi sobima

Väiksem eVito kaubik sobib hästi just linnas sõitmiseks.

Peamiselt linnaliiklusesse mõeldud väiksem eVito kaubik peaks 41 kWh akuga – sõiduulatus umbes 150 kilomeetrit – sobima nii kaupmeestele kui erinevate teenuste osutajatele, kellel päeva jooksul mitmeid lühemaid sõite vaja teha.

Aku saab täis laetud kuue tunniga ning tippkiiruseks on 80 kW võimsusega eVitol 80 km/h säästlikumal režiimil, kuid vajadusel on võimalik seda ka kuni 120 km/h peale seadistada. eVitot saab vastavalt vajadusele tellida kahes suuruses, kuid isegi elektrilise kaubiku baasversioon on tavalise Vito kaubikuga sama suur.

Elektriliseks muutub ka suurem mudel

Järgmisel aastal peaks müügile jõudma ka Sprinteri elektriline versioon.

Väiksemale eVitole järgneb järgmisel aastal ka suurema Sprinteri mudeli elektriline versioon, mis peaks sobima kõigile transpordi- ja kulleriteenuse osutajatele. Veidi suurema 55 kWh aku sõiduulatuseks jääb suuremal kaubikul siiski samuti 150 kilomeetrit, kuid eSprinterile on võimalik akusid ka juurde lisada.

Praeguse Sprinteri 84 kW jääb ka elektrilise versiooni võimsuseks ning täpselt nagu eVitol saab ka suuremal kaubikul tippkiirust vastavalt otstarbele reguleerida. Mõlema kaubiku kandevõime jääb tuhande kilo ulatusse.

Tulevikus on oodata vesinikkaubikut

F-Cell Sprinter sobib sõiduulatuse poolest ka pikemateks vahemaadeks.

Pressiteates tutvustas Mercedes-Benz ka Concept Sprinter F-CELL kaubiku prototüüpi. Kütuseelemendiga Sprinteri võimsuseks oleks 147 kW ja kolme paaki mahuks kokku 4,5 kilogrammi vesinikku, millega saaks sõita umbes 300 kilomeetrit. Vajaduse korral oleks võimalik auto tagaossa veel üks paak lisada. Sel juhul saaks vesinikkaubikuga sõita kuni 530 kilomeetrit.

Koostöö transpordifirmadega aitab kaubikuid testida

Juba selle aasta lõpus on Saksamaal Amazoni kasutuses 100 eVito elektrikaubikut. Lisaks Amazonile teeb Mercedes-Benziga koostööd ka logistikafirma Hermes, mis on enda kasutusse saanud 1500 elektrilist kaubikut ja mis koos Amazoniga peaks aitama Mercedesel testida nii kaubikuid kui ka infrastruktuuri ja kaubikutes kasutatavat uudset tarkvara.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.