Kaubikud

Nissan näitab haagissuvilat, milles kasutatakse ära vanad elektriautode akud

Nissani elektritehnoloogia Opuse haagissuvilas.Foto: Nissan.

Elektriautode teemasse süvenedes kerkib esile küsimus, et mida teha vanade akudega peale kasutusaja lõppemist. Nissan on tulnud lagedale vähemalt ühe lahendusega, mis leiab rakenduse vanade Leafide akudele.

Nimelt esitleb tootja Suurbritannias karavani- ja matkaelamumessil peagi Nissan x Opus haagissuvilat. Nissani ja Opuse koostöös valminud matkaelamu teeb eriliseks just asjaolu, et kogu matkaks vajaliku elektri saab kätte vanadest akudest.

See ei tähenda, et matkale minneks tuleb mõne vana Leafi aku kaasa tarida. Tegelik energia tuleb kastist nimega Nissan Energy ROAM, mis kasutab ära esimese põlvkonna Nissani esimese põlvkonna elektriautode akud.

Selline kast annab matkaelamule nädal aega elektrit.Foto: Nissan.

Nissan kasutab ROAM energialahendust ka hiljuti esitletud tisleritöökojaga kaubikus. Kaasaskantava ROAMi energiamahutavus on 700 kWh ning väljundiks 1 kW.

Ametliku info kohaselt peaks 400W päikesepaneeliga varustatud ROAM kast varustama haagissuvilat elektriga kuni nädal aega. Seda ilma ühegi generaatori või muu energiaallikata.

Elektrit kulub Nissan x Opus haagissuvilas ära tõesti, sest lisaks lihtsalt 230V pistikutele on olemas LED valgustus, 4G wifi, mikrolaineahi, külmkapp ja isegi digitaalne projektor, et õhtuti filme vaadata.

Kuigi Nissan ei ole veel avaldanud kindlaid plaane ROAMi reaalselt tootmisesse viimisest, võib näiteks Autoblogi ajakirjaniku arvates selliseid lahendusi oodata teisteltki autotootjatelt.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.