Kaubikud

Päästeamet saab maastiku- ja metsapõlengute kustutamiseks uued ATV-d ja paakautod

Paakautod jõuavad lisaks Kuressaarele veel Aravete, Antsla, Järvakandi, Mõniste ja Vastseliina päästekomandodesse.Fotod: Silvar Mehik, Leisi VPK.

Päästeameti tehnikaparki lisandub sel aastal 33 maastiku- ja metsakustutustööde jaoks sobivat ATV-d ja 10 paakautot.

Metsa- ja maastikupõlengute puhul loeb kiirus

Komplektid, mis koosnevad ATVst, kustutussüsteemist ja ATV transpordiks vajalikust haagisest koosnevaid komplektid on eriti olulised just suveperioodil, kus on rohkesti kulu- ja metsapõlenguid. 28 komplekti leiavad kodu päästekomandodes üle Eesti, neli lähevad demineerijatele ja üks komplekt läheb päästeameti logistikakeskusesse.

Päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi sõnul suudeti möödunud aasta põuaperioodil just tänu väikestele, kiiretele ja maastikusuutlikele sõidukitele ära hoida mitmete väiksemate tulekahjute suurõnnetuseks paisumine.

“Teinekord ei ole põlengu kustutamiseks palju vett vajagi, küll aga on oluline saada põlengukohale kiirelt ligi, mida suured ja rasked päästeautod alati ei võimalda,“ selgitas  Suurkivi.

Kuurattalistel sõidukitel on peal 200-liitrine veepaak ja kustutussüsteem. Pumba abil on võimalik veekogudest ka vett juurde võtta. Vajaduse korral on võimalik sõidukilt kustutussüsteem eemaldada ja ATV-sid esemete või kannatanute transpordiks kasutada.

Suurematele põlengutele tulevad appi kümme Ahtot

Tänavu vahetatakse uute vastu välja ka kuus vana paakautot. Uued paakautod on eelmistega sarnased, kuigi nende välimuses ja tehnilises võimekuses on siiski mõned erinevused. Näiteks on uutel paakautodel nüüd uue põlvkonna kabiin ja suurema mahuga veepaak.

Järgmisel kahel aastal on päästeametil plaanis soetada veel neli uut paakautot. “„Paakautod on eelkõige vajalikud maapiirkondades ja suurte metsatulekahjude puhul, kus puuduvad kustutusvee saamiseks hüdrandid või on veevõtukohad tulekahjukohast kaugel,” selgitas Suurkivi.

Nimekonkurssi tulemusena hakkavad paakautod kandma nime Ahto. Ahti, ka Ahto, on Soome mütoloogias mere- ja kalapüügijumal, keda kujutatakse samblast habemega mehena.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.