Kaubikud

Renault hakkab ägedate ja omapäraste Master kaubikutega vormelautosid transportima

Fotod: Renault.

Renault Sport F1 tiim tegi avalikuks uue võidusõidumasinate transpordiks mõeldud sõiduki, milleks on modifitseeritud Renault Master kaubik.

Tavalisel esiveolisel Renault Master kaubikul põhinevat kaubikut veab 2,3-liitrine turbodiisel ja kokku on sel hobujõude 168. Muudatused on märkimisväärsed eelkõige kere juures.

Renault F1 auto ära mahutamiseks on kasti paigaldatud elektriline vints ja spetsiaalselt valmistatud kaldteed, et F1 sõiduki madala kliirensiga toime tulla.

Kandevõimeks on sel Master kaubikul 844 kilogrammi, mida on 700 kilose päris F1 või 350 kilose show-auto jaoks enam kui küll. Ümberehitatud Master kaubik pakub Renault F1 meeskonnale rohkem paindlikkust nii Suurbritannias kui Euroopas reisides.

Meeskonnal on enda kasutuses 20 autot, millest paljud on ilma mootorita möödunud aasta võistlusautod. Varem tähendas nende sõidukite vedamine treileri ja isegi veoautode kasutamist, kuid uut Master kaubikut võib juhtida isegi tavalise sõiduauto juhiloaga.

Samuti tähendab kompaktsem sõiduk ka paremat juhitavust ja manööverdamist. Üks inimene saab vormelauto Master kaubikusse maha ja peale laadimisega hakkama 15 minutiga.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.