Kaubikud

Rootsi linn hakkab elektribusse rändraamatukogudena kasutama

Volvo 7900 elektribuss. Foto: Volvo.

Rootsis Göteborgi linnas alustavad järgmisel suvel rändraamatukogudena liikumist Volvo elektribussid.

Praegu on Göteborgi Linnaraamatukogul linnas tegutsemas kaks rändraamatukogu. Peatusi tehakse umbes 70 lugemispeatuses ja 110 eelkoolis.

Volvo teate kohaselt on raamatukogu nüüd soetanud kaks Volvo elektribussi, mis peaksid 2020. aasta juulis hakkama praeguseid rändraamatukogusid asendama.

Tegu on Volvo 7900 elektribussidega, mille akupakettide ja hooldusega tegeleb kindla kuutasu eest autotootja ise, sealhulgas toimub ka üleöö parkmine ja laadimine kohalikus Volvo Trucks keskuses.

Elektribusside 250 kWh akusid laetakse CCS kaabliga ning need tarbivad ametliku info kohaselt umbes 80% vähem energiat kui vastavad Euro 6 diiselbussid.

Selline lahendus peaks võimaldama linnaraamatukogul uusi busse praegusest kauem kasutada. Lisaks raamaturiiulitele on uutes bussides ka eraldi lastele ja vanematele mõeldud kohtumispaigad, kuna rõhk ongi peamiselt lastel ja peredel.

Göteborgi linnavalitsuse esindaja sõnul valiti elektribussid just tänu sõidukite pika kasutusea tõttu, mida peaks olema vähemalt 12 aastat.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.