Kaubikud

Suurbritannias algab peagi üks suurim elektriautode testprojekt maailmas

Foto: Scanpix/AP/Aijaz Rahi.

Suurbritannias kiideti heaks seni üks suurimaid elektriliste sõidukite teste: kolme aasta jooksul on prooviperioodil kokku kuni 3000 elektriautot Uberilt ja Centricalt ning ühelt kullerfirmalt.

Projekti kiitis heaks ka Suurbritannia riiklik gaasi- ja elektriturgude asutus (OFGEM), mis toetab omalt poolt katseperioodi ka 16 miljoni naelaga, kirjutab Commercialfleet.

Eesmärgiks on saada täielik ülevaade sellest, mida tähendab elektrisõidukitele üleminek nii alajaamade, laadimispunktide ja ettevõtetele, kes peavad uude taristusse investeerima. Samuti on oluline osa asutustel ja inimestel, kes sõidukeid laadima ja kasutama peavad.

Suurte andmebaaside ja IoT tehnoloogia abiga luuakse detailne pilt elektrilise sõidukipargi nõudmistest ja vajadustest, mis lubab arendada lahendusi, et elektriautode omamise ja laadimise kulusid kärpida – näiteks elektriautot peale tipptundi laadida.

Suurbritannia suurimad tarbesõidukite omanikud peavad elektrilistele sõidukitele üle minnes pistma rindu mitmete katsumustega, alates kapitalikuludest kuni laadimisaegade korraldamiseni.

Elektrivõrgu operaatorite jaoks on jällegi oluline mõista elektriautode mõju praegusele taristule.

Projekt algab järgmise aasta alguses ning esimesed sõidukid jõuavad teedele aasta teises pooles. Testid toimuvad Suurbritannia linnaäärsetes ning linna- ja maakohtades. Projekti tulemusi jagatakse elektrisõidukite kasutamise edendamiseks avalikult.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.