Kaubikud

USA startup saab peagi valmis elektrilise pikapi, mis sõidab ühe laadimisega üle 700 kilomeetri

Foto: kuvatõmmis.

Rivian ei ole tõenäoliselt autotootja, kellest paljud kuulnud oleksid. Peagi algaval Los Angelese autonäitusel on just sellelt Californias asuvalt startupilt oodata aga elektrilise pikapi ja linnamaasturi avalikustamist.

Enne autonäitust on firma avaldanud lühikese teaser-video, kus on korraks elektrilist pikapi maastikul sõitmas näha. Videost on näha pikapi tagaosa, millelt tunneb ära pika LED riba, ning sõiduki esiosa koos sarnase LED riba ja kahe esitulega.

Tootja lubadused on suured: 50 000 sõidukit aastas alates 2020. aastast, mil esimesed mudelid müügile tulevad. Kõiki Riviani elektriautosid ehitatakse nende enda nimetatud “rula”-platvormile, mis peaks suutma mahutada tavapärasest suuremaid akusid ning pakkuma sõiduulatust kuni 725 kilomeetrit.

Riviani “skateboard” platvorm, millele ehitatakse elektriline pikap ja linnamaastur.Foto: Rivian.

Kiirenduseks 0-97 km/h on esimese elektrilise pikapi – nimega R1T – juurde lubatud umbes kolm sekundit. Tootja sõnul on nende fookuses eeskätt elektrilised maastikusõidukid, mis suudavad toime tulla kõikides oludes ja seda samuti tänu firma erilisele platvormile.

Lisaks viiekohalisele elektrilisele pikapile esitleb Rivian Los Angeleses ka seitsmekohalist elektrimaasturit – samuti off-road sõiduk. Sõidukite hinnad peaksid tulevikus jääma 44 000 ja 88 000 euro vahele.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.