Kaubikud

Uuring: kõrgematel autodel on halvemad esituled

Honda Ridgeline.Foto: Honda.

USA kindlustusinstituudi (IIHS) andmetel on pikapid ja maasturid kõige halvemate esituledega sõidukid praegu teedel. Ainsa pikapina saavutas testis hea reitingu vaid USA turul müüdav Honda Ridgeline’i 2018. aasta mudel, vahendab Trucks.

Rapordi kohaselt olid ka Honda Ridgeline’i esituled adekvaatsed alles kallimatel varustusastmetel, mis tähendab, et baasmudelist tuli välja käia 12 000 dollarit rohkem.

Pikapid ja linnamaasturid kannatavad IIHSi esindaja sõnul just kõrgema esitulede paigutuse tõttu. Kõrgemale paigutatud esituled ei suuda teed piisavalt ilma teisi juhte pimestamata valgustada.

Üle poolte testitud linnamaasturitest said kõige madalama tulemuse

Ainsa erandina paistis testitud linnamaasturite seast välja Lexus NX, mis sai esitulede puhul hea tulemuse kõikide varustusastmetega. Kokku testisid IIHSi töötajad esitulesid 165 mudeli 424 erineva varustusastmega sõidukitel ning andsid 67% testitud sõidukitest kõige madalama tulemuse.

Hinnati esitulede võimekust teed valgustada, eriti kurvides. Samuti pöörati tähelepanu esitulede mõjust teistele juhtidele. Mõõdeti nii lähi- kui kaugtulede efektiivsust. Paljude testitud mudelite puhul olenes esitulede võimekus valitud varustusastmest.

IIHSi esindajate sõnul on LED tuled enamasti paremad kui halogeen ja xenon pirnid, kuid tavaliselt on LEDid saadaval kallimatel mudelitel või lisavarustusena. Üks lihtne moodus esitulede nähtavuse parandamiseks võiks olla ka tulede parem ja täpsem kalibreerimine tootmisliinil.

Uudised ja muud artiklid tarbesõidukitest
Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.