Kaubikud

Uuring: veofirmad usuvad, et isejuhtivad rekad on teedel juba peagi

Foto: Scanpix/Reuters/Kai Pfaffenbach.

Rahvusvaheliste Maanteetranspordi Liidu (IRU) poolt läbi viidud uuringu tulemused näitavad, et 76% transpordifirmadest usuvad järgmisel kümnendil isejuhtivate veokite kasutamise võimalikkusesse.

Uuringu raames küsitleti 450 erinevat transpordifirmat Euroopa, Aasia ja Pärsia Lahe koostöönõukogu riikide seast, kirjutab Commercialfleet. Uuringu järgi usuvad 29% küsitletud transpordifirmadest, et isejuhtivad rekad on maanteedel täiesti reaalselt olemas juba viie aasta pärast, rohkemad usuvad aga, et isejuhtivad veokid saavad võimalikuks hiljem.

Peamiseks eeliseks isejuhtivate sõidukite kasutamisel tavasõidukite asemel pidasid vastajad produktiivsuse tõstmist (50%) ja kulude kärpimist (19%).

Uue tehnoloogiaga sõidukite kasutusele võtmise suurimaks takistuseks on vastajate sõnul siiski investeeringute kulukus (71%) ja halb arusaam olemasoleva tehnoloogia sõiduulatustest (50%).

IRU peadirektori Boris Blanche sõnul on vaid aja küsimus, millal isejuhtivad rekad sektori ümber muudavad – aitavad produktiivsust tõsta, tõstavad tõhusust ja loovad paremaid tingimusi sõidukijuhtidele.  Samuti lisas Blanche, et autojuhid ei kao tulevikus kuskile ning tegelikult peab sektor veel rohkem juhte ametisse astuma julgustama.

Suurimaks riskiks isejuhtiva tehnoloogia arendamisel peeti vastanute seas geopoliitilist ebakindlust (57%) – rahvusvahelistest kaubasõdadest Brexitini.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.