Kaubikud

Volkswagen Multivan saab uuendatud välimuse ja elektrilise variandi

Uuendatud Volkswagen Multivan tuleb nüüd ka elektrilisena.Fotod: Volkswagen.

Volkswagen tegi avalikuks Multivani facelift versiooni, mis tuleb lisaks uuendatud välimuse ja juhiabidega ka elektrilisena.

Volkswageni Multivani kuues põlvkond ehk T6 jõudis müügile alles 2016. aastal, kuid tootja on otsustanud populaarsest kaubikust juba uuema versiooni nimega T6.1 välja anda.

Välimuses on muutunud eelkõige esiosa disain. Esituled on kompaktsema kujundusega ning nii ees- kui ka taga on nüüd LED laternad. Üldisele välimusele annab teravama mulje kroomitud riba kogu kaubiku pikkuses.

Rohkem juhiabisid, nii standard- kui ka lisavarustuses

Tõelised muutused leiab kaubiku seest, kus hüdrauliline roolivõimendi on asendatud elektromehaanilisega ja baasvarustuses on nüüd külgtuule juhiabi (Cross Wind Assist). 

Valikvarustuses on olemas veel mitmeid juhiabisid, nagu näiteks reahoidja, külgkaitsesüsteem ja automaatne pidurdamine tagurdades.

Salongist võib välja tuua veel 8-tollise ekraaniga navigatsiooni- ja meediasüsteemi ning digitaalse näidikutepaneeli. T6.1 on varustatud ka integreeritud SIM-kaardiga (eSIM), mis lubab autol näiteks eCall hädaabikõne funktsiooni kasutada.

Uus mootorivalik, nende seas ka elektriline variant

Uuenduskuuri on läbinud ka mootorivalik. Esiveolistele sõidukitele pakutakse 2,0-TDI mootoreid, mis vastavad Euro-6d standarditele. Uue baasmootori võimsus on eelkäijast veidi võimsam ehk 66 kW.

Koostöös ABT-ga (Saksa tuuningufirma) pakutakse nüüd Multivani ka elektrilisena. Elektrimootori võimsuseks on 82 kW ning olenevalt akust (38,8 või 77,6 kWh) saab elektrikaubikuga NEDC nõuete järgi sõita üle 400 kilomeetri.

Uuendatud Multivan T6.1 Eestis müügile jõudmisest ja hinnakirjast meil veel aimu pole, kuid üldise info kohaselt peaks see esindustesse jõudma enne 2019. aasta lõppu.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.