Linnamaasturid

Alfa Romeo toob järgmisel aastal turule uue hübriidmaasturi

Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo toob 2020. aasta lõpus müügile pistikhübriidse Tonale linnamaasturi.

Genfi autonäitusel esitletud Tonale hübriidmaastur hakkab tootja mudelivalikus paiknema Stelviost allpool ning peaks ootuste kohaselt saama Alfa Romeo enimmüüdud mudeliks. Tegu on esimese Alfaga, mida pakutakse hübriidina.

Tonale tootmisversioon sarnaneb brändi Euroopa osa tegevjuhi Roberta Zerbi sõnul suuresti ideeautole. Oodatud muudatuste seas on linnamaasturile kojameeste lisamine ning salongi nelja istme asemel viie paigutamine.

sisu on kontseptautole omaselt futuristlik ja loodame, et see nii jääbki.

“Me ootame, et Tonalest saab meie enimmüüv auto,” ütles Zerbi Autocari ajakirjanikule. Tonale peaks kasutama sama hübriidajamit, mida võib peagi näha tulevases Jeep Renegade maasturis. Oodata on sõiduki ninasse paigutatud sisepõlemismootori ja tagaosas asetseva elektrimootori koostööl põhinevat lahendust.

Zerbi kinnitas, et sõidukit pakutakse sarnaselt teistele Alfadele ka ainult sisepõlemismootoriga.

Suured ja traditsioonilise Alfa Romeo disainiga veljed lisavad sportlikkust.

Itaallasele omane disain ja võimekus, nüüd lihtsalt elektriline

Välimuses tunneb Tonales ära suurema Stelvio mudeli tunnusjooni ning tootja andmetel on erinevate detailide jaoks võetud inspiratsiooni teistest Alfa mudelitest. Näiteks 21-tolliste “telefoniratta” velgede disain on võetud 33 Stradale ja kitsad LED tuled SZ ja Brera mudelite pealt.

Ideeauto salongis on kasutatud nahka ja Alcantarat, samuti leiab interjöörist mitmeid taustavalgusega paneele, näiteks keskkonsoolis. Olemas on 12,3-tolline virtuaalne näidikutepaneel ja 10,25-tolline armatuuri keskel paiknev puutetundlik ekraan. Tootja sõnul on sõidukis ka uus meediasüsteem.

Rool meenutab oma metallivärvi kodaratega vanaaegsetes autodes leiduvaid.

Elektritehnoloogia arvelt ei ole Tonales sportlikkuse poolest kokku hoitud ning olemas on erinevad sõidurežiimid, mis vastavalt juhi vajadustele rõhutavad sõiduki juhitavust või hoopis elektrilist jõuajamit ja kütuse kokkuhoidu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.