Linnamaasturid

Araabia “Vikerkaare” šeik lasi ehitada ulmelise hiidmaasturi, mis päriselt ka liigub

Dhabiyan. Rohkem ei olegi öelda. Foto: kuvatõmmis videost

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Esiteks, miks “Vikerkaare”? Selle hüüdnime sai šeik Hamad Bin Hamdan Al Nahyan siis, kui ta lasi oma pulmade puhul Mercedesel ehitada vikerkaarevärvides S-klassi.

Araabia rikkur on ka üldiselt tuntud oma väga veidrate autode poolest, millest üks kuulsamaid on Dodge Power Wagon nimeline veok, mis on 64:1 mõõdus. Justnimelt, mitte päris autost tehtud väike koopia vaid suur. Pärle, mida saaks nimetada lausa abstraktseteks kunstiteosteks, saab näha selles videos.

Mis mõttes liiga suur?

Nüüd vahendab Carscoops, et valmis on saanud Dhabyian – kümnerattaline hiiglane, mis on ligi 11 meetrit pikk, 3,5 meetrit kõrge ja 2,4 lai.

Tavalisele linnatänavale seda muidugi ei vii ja nagu videost näha, siis ka oma väravast välja saamiseks tuleb manööverdada pooleldi juhiuksest väljas olles. Põhjuseks see, et Jeep Wranglerilt pärit kere on pandud sõiduki tahaossa, jättes ette üle kuuemeetrise kapoti.

Auto on ehitatud militaarveoki Oshkosh platvormile ning lisaks Jeep Wranglerile on ära tunda Fordi esituled. Suures osas on muidugi tegu täiesti uute kerepaneelidega.

Vaata, kuidas selline titaan liigub. Linnalahingmaastur?

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.