Linnamaasturid

Audi ja Porsche elektriline koostöömaastur jõuab turule järgmisel aastal

Elektrilise Porsce Macani testauto. Foto: Porsche

Elektriautode valik aina kasvab ning koostöös Audiga on Porsche teine elektriauto Macani linnamaastur. Sarnaselt Audi Q6 e-troniga on mõlemal mudelil arendustee peaaegu, et lõpule jõudmas, vahendab Autocar.

Audi Q6 e-troni osas pole Autocar palju suutnud paljastada. On teada, et järgmine suurem samm autotootja elektriautode disainikeele uuenduses saabubki Q6, A6 ja selle Avant universaali e-tron mudelitega, rõhudes veel enam aerodünaamikale.

Q6 e-tron saabub sarnaselt Macaniga järgmisel aastal ja sealt edasi, üks aasta hiljem, järgneb A6 e-tron. Muidugi on oodata ka veel elektrilisi RS-mudeleid, sarnaselt RS e-tron GT’ga, mis jagab platvormi Porsche Taycaniga.

Liikudes Porsche poolele, on juba varasemalt teada, et autotootja väiksema linnamaasturi Macani järgmine põlvkond saab olema täiselektriline. Seepärast on ka auto esimene generatsioon kestnud siiani 2014. aastast, läbides kaks uuenduskuuri.

Koos elektriliste Macan ja Q6 e-tron linnamaasturitega hakkab platvormi jagama ka A6 e-tron sedaan ja universaal variandid

Toetudes Taycani elektrisedaani edule, on saabuva elektrilise Macani osas lootused muidugi kõrgel. Hetkel on teada, et bensiinimootoriga Macan püsib koos elektrilise variandiga valikus mõnda aega, aga kaua, seda veel ei tea.

Uus Macan on üks esimestest autodest, mis kasutab Audi ja Porsche poolt arendatud Premium Platform Electric (PPE) nimelist elektriautode platvormi. Antud platvormi kasutatakse preemium turule suunatud dünaamiliste autode jaoks, hetkel on kinnitanud selle kasutamist vaid Audi ja Porsche.

Miks Macan pole juba praeguses vormis elektrilise variandina ilmunud on selge. “Alati peab tegema kompromisse kaalu, “pakendamise” ja muude mõõtmete osas,” selgitas Porsche arendusjuht Michael Steiner.

Elektriline Porsche Macan on järgmine suur samm Porsche poolt liikumaks mudelivaliku elektrifitseerimise suunas. Aastaks 2030 on sportautode tootja lubanud, et 80% müüdavatest autodest on elektrilised. Viimane mudel, mis täiselektriliseks muutub on muidugi 911 ja seda tõenäoliselt isegi pärast 2030. aastat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.