Linnamaasturid

Audi Q4 e-tron elektrimaastur jõuab müügile juba järgmisel aastal

Audi Q4 e-tron, mis Genfi näitusel avalikustati.Fotod: Audi.

Audi näitas Genfi autonäitusel uut Q4 E-tron elektrimaasturit, mis peaks jõudma müügile millalgi 2020. aasta teises pooles. Tegu on firma viienda elektrilise mudeliga.

Uue elektrimaasturi näitajad jäävad veidi e-tronile alla

Q4 E-tron jagab mitmeid disainijooni ligi aasta tagasi samas kohas debüüdi teinud E-tron linnamaasturiga. Järjekordse elektrimaasturi müügile tulek on vaid üks samm tootja plaanist tuua aastaks 2025. müügile kaksteist elektrilist Audi sõidukit.

Kaks elektrimootorit toodavad kokku 225 kW ning loomulikult on sõidukil olemas Audi quattro nelikvedu. Nullist sajani kiirendus on 6,3 sekundit ja elektrimaasturi tippkiirus on elektrooniliselt 180 km/h juurde piiratud. E-tronile jääb seega Q4 elektrimaastur alla nii võimsuselt kui ka kiirenduselt.

Q4 e-tron ideeauto kerevärviks on Solar Sky, mis peaks aitama pikendada maasturi sõiduulatust.Fotod: Audi.

Suur 82 kWh aku võtab tootja andmetel enda alla praktiliselt kogu kerealuse ruumi ja selle sõiduulatus on 450 km (WLTP). Akut on võimalik 80% ulatuses laadida täis 30 minutiga kui kasutada 125 kW laadijat.

Q4 e-tron ehitatakse Volkswagen Grupi MEB platvormile, mida jagavad tulevikus kõik tootja väiksemad ja keskmise suurusega elektrisõidukid. Sama platvormi ja juppide jagamine erinevates mudelites võimaldab tootjal lisaks kiiremale tootmisprotsessile ka kulusid kokku hoida.

Q4 E-tron on praegusest Q5 linnamaasturist veidi lühem ja laiem: 4,59 meetrit pikk, 1,9 meetrit lai ja 1,61 meetrit kõrge. Genfis esitletud ideeauto on spetsiaalse Solar Sky värvitooniga, mis peaks peegeldama tagasi osa päikesevalgusest ja suutma seega kere jahedamana hoida ning jahutuse arvelt akut säästa.

Ruumikas ja Audile omane salong

Elektrimaasturi salong on tootja sõnul suurem kui välja võib paista, seda tänu 2,77-meetrisele teljevahele ja ülekandetunneli (transmission tunnel) puudumisele. Rõhutatud on suurt jalaruumi nii ees kui ka taga.

Ideeauto salong näeb tegelikult üsna tootmiskõlbulik välja: olemas on 12,3-tolline puutetundlk ekraan, virtuaalne näidikutepaneel, suur heads-up display, kuid ära ei ole unustatud ka füüsilisi nuppe, millega saab kontrollida näiteks kliimasüsteemi.
Keskkonsoolist leiab telefoni laadimisjaama ja ruumika panipaiga. Praktilisuse jaoks on uksepaneelides võimalik ka pudeleid hoida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.