Linnamaasturid

Audi RS Q e-tron E2 on teine katse vallutada Dakari rallit elektriautoga

Fotod: Audi

Rubriiki toetab

Möödunud aastal tutvustas Audi oma RS Q e-tron võidusõidumaasturit, millega võeti ette tänavu aasta alguses toimunud katsumusterohke Dakari ralli. Nüüd on ekstreemse elektrimaasturi teine põlvkond valmis järjekordseks kõrberalliks.

Kuigi viimasel Dakari rallil poodiumi kohale Audi autode klassis ei jõudnud, tekitas nende osalus palju kõneainet. Mitmed poodiumil lõpetanud konkurendid märkisid, et kui Audil tehnilisi ega muid äpardusi polnud, olid nad selgelt kiireima autoga. Paar kuud hiljem, märtsis toimunud Abu Dhabi kõrberallil suutis Audi napsata ka poodiumi kõrgeima koha.

Välimuselt on uus RS Q e-tron E2 palju muutunud, kuna kere on täiesti uus. Aerodünaamiliselt on auto uuendatud ning kere konstruktsioon meenutab paati, kus kõige laiem osa on kabiin, olles kitsam nii esi- kui ka tagaosas.

Samuti on Audi eemaldanud esitiiva osa, mis paiknes esirataste taga. Tänu sellele sai auto kergem ja parandati õhuvoolu, mis on suure tähtusega ka kõrberalli masinatel. Kokku on õhutakistust suudetud vähendada umbes 15%. Kuigi reeglites on tippkiirus piiratud 170 km/h peale (nagu ka möödunud aastal), annab parem õhuvool siiski olulisi eeliseid.

Audi insenerid on vaeva näinud ka auto kaalu langetamise osas. Kuigi võidusõidu klassi, kus Audi osaleb, miinimum kaalu on tõstetud 2000 kg pealt 2100 kg peale, oli Audi möödunud aasta mudel siiski “ülekaaluline”, mis tõttu sai Audi uue masina kümneid kilogramme kergemaks.

Jõuallika osas muutusi pole. RS Q e-tron E2 saab saraselt eelkäijale kaks Vormel E autost pärinevat elektrimootorit kummalgil teljel, tootes kokku umbes 391 hj. Mootorid saavad energiat 52 kWh mahutavusega akust.

Kuna kõrberallide kiiruskatsed on pikad ja ilmselgelt pole elektriauto laadijaid liivadüünide vahel leida, on autos ka üks 2-liitrine TFSI mootor, pärit kunagisest Audi DTM võidusõiduautost. Sisepõlemismootor töötab generaatorina, tootes elektrienergiat elektrimootorite jaoks.

Audi RS Q e-tron E2 debüüt leiab aset Rally du Maroc võidusõidul, Marokos. Järgmine Dakari ralli algab tänavu 31. detsembril ja kestab kuni järgmise aasta 15. jaanuarini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.