Linnamaasturid

Audi teeb e-tronist taskukohasema ja lahjema versiooni

Fotod: Audi.

Audi avalikustas möödunud nädala lõpus uue, soodsama ja kergema versiooni oma elektrilisest lipulaevast e-tronist. E-tron 50 peaks müügile jõudma järgmise aasta alguses ning kaalub E-tron 55-st (2565 kg) umbes 120 kg vähem.

E-tron 50 aku mahutavus on 71 kW, mille peaks saama sõita kuni 300 kilomeetrit (WLTP) ehk ligi 90 kilomeetrit vähem kui 95 kWh akuga e-tron 55-ga. Kui e-tron 55 ühildub ka 150 kW laadijatega, siis taskukohasema versiooni puhul on maksimaalseks võimsuseks 120 kW. Ka odavama versiooni akut saab siiski kiirlaadijaga laadida.

Mõistagi on soodsam versioon ka võimsuse osas veidi tagasihoidlikum. Endiselt on kasutuses kahe mootoriga süsteem, kuid senise 300 kW asemel on uuel versioonil 240 kW ning nullist sajani ajaks 7 sekundit. Parima sõiduulatuse tagamiseks on enamasti kasutuses ainult tagumine elektrimootor – eesmine käivitatakse vastavalt vajadusele.

Sarnaselt võimsamale e-tronile kogub ka e-tron 50 pidurdades energiat: tootja andmetel üle 90% kõikidest pidurdamistest.

Täpset hinnakirja pole veel avalikuks tehtud, kuid tõenäoliselt on oodata senisest e-tronist 10 000 eurot soodsamat baashinda. Praeguse e-tron 55 hinnad algavad 80 100 eurost.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.