Linnamaasturid

Audi uuel linnamaasturil e-tron on virtuaalsed küljepeeglid

Audi avaldas natuke rohkem informatsiooni oma tulevasest elektrilisest linnamaasturist e-tron. Silma torkab ennekõike lisavarustuses olevad virtuaalsed küljepeeglid.

Koos pidevalt ökonoomsemate jõuallikatega on paljute autode puhul viimasel ajal rõhutud ka minimaalsele õhutakistusele. Muidugi vähendab see natuke kütusekulu ja lisab tehniliste andmete nimekirja veel numbreid, millega turundusmeeskonnad uhkeldada saavad.

Elektriautode puhul on aerodünaamika täpselt samamoodi tähtsal kohal ja Audi on paljastanud huvitavaid detaile saabuvast e-tron elektrilisest linnamaasturist.

Muuhulgas langetab näiteks standardvarustuses leiduv adaptiivne õhkvedrustus sõidukit kuni 26 mm võrra, kui kiirus ületab 120 km/h. Terve sõiduki põhi on täielikult kinnine ja mõned põhja alused paneelid on väikeste lohkudega, mis sarnaneb golfiballile. See muudab õhuvoolu sujuvamaks.

Kõige silmatorkavam uuendus on aga virtuaalsed küljepeeglid. Lisavarustusest saab valida küljepeeglid, mis hoopiski kaamerad. Pilt kuvatakse OLED-ekraanile, mis on armatuurlaua ja vastava ukse vahel. Uudsed küljepeeglid kahandavad linnamaasturi laiust 15 cm võrra võrreldes standardvarustuses olevate peeglitega.

Küljepeeglitena kasutatavaid kaameraid on muidugi automaailmas ka varem nähtud, kuid seda vaid ekstravagantsetes kontseptautodes. Audi e-tron on esimene tootmisse jõudev auto, mis omab sellist uudset lahendust.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.