Linnamaasturid

Bentley Bentayga sai lõpuks pikema versiooni, kus tagaistujal on veelgi rohkem luksust

Fotod: Bentley

Bentley esimest linnamaasturit Bentaygat on saatnud suur müügiedu, kui rekordilisel eelmisel aastal moodustas see enam kui kolmandiku müüdud autodest. Nüüd lõpuks lisandub mudelivalikusse pikema teljevahega variant.

Ilmselgelt on peamine fookus Bentaya EWB (Extended Wheelbase) mudelil tagareisijatele luksuse lisamisel. Tagumine istmerida saab 180 mm rohkem jalaruumi, välimuselt on pikem kere visuaalselt ära tuntav kummaliselt tagatiivale liikunud ukselingi järgi.

Tagumised istmed tulevad kolmes valikus: traditsiooniline kolmekohaline, luksuslik kahekohaline ja nende hübriid, kus on kaks äärmist suuremat istet ja keskel kitsam istekoht. Pikema kerega ei plaani Bentley pakkuda kolmandat istmerida.

Luksuslikke uuendusi leiab Bentayga EWB’st rohkelt. Esimest korda pakub Bentley konditsioneeritud istet, mis tajub inimese kehatemperatuuri ja naha niiskust, muutes õhukonditsioneeri ja istme temperatuuri vastavalt sobivaks.

Istmed suudavad reisija istumisasendi tugipunkte tajuda, mille põhjal teeb iste väiksemaid muudatusi tooli asendis, pakkudes istujale maksimaalset mugavust.

Interjööris leiab veel hulganisti luksuslikke materjale ja lahendusi. Õmblused on tehtud uuel veel täpsemal meetodil, ustel on LED valgustus, mis kumab läbi perforeeritud naha ja taha on lisatud ka ionisaatori süsteem, mis parandab õhu kvaliteeti.

Bentley Bentayga EWB on saadaval vaid suurema 4-liitrise, 550-hobujõulise, V-8 jõuallikaga. V-6 hübriidajam, mis on saadaval ka tavalise Bentayga puhul, pikema teljevahega mudelisse ei jõua.

Hinna polest on pikendatud luksusmaastur umbes 15% kallim, kui varustuse valikud on tavalise Bentaygaga samad. Kuna EWB mudel saab aga erilisemaid luksuslikke valikuid, saab hinna veel enam kallimaks kruttida. Tavalise Bentayga alghind Eestis on 203 687 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.