Linnamaasturid

BMW alustab vesiniku kütuseelemendiga iX5 Hydrogen tootmist

Foto: BMW

Rubriiki toetab

BMW võtab kasutusele peale tavalisemate elektriautode ka vesiniku kütuseelemendiga toimivad elektriautod. Esimesed testautod jõuavad teele juba selle aasta lõpus.

Arenduses olev jõuallikas koosneb kahest vesinikupaagist, kütuseelemendist ja viienda põlvkonna BMW eDrive elektrimootorist. Saabuvad testautod on ehitatud X5 baasil ja lõpuks peaks seeriatootmisse jõudma iX5 Hydrogen mudel.

Kütuseelemendid on toodetud Toyota poolt, kellega on BMW ka varem koostööd teinud ja Jaapani autotootjal on muidugi ka antud tehnoloogiaga aastaid kogemusi. Kokku peaks saabuv iX5 Hydrogen saama umbes 373 hj.

BMW usub, et tulevikus on vesinikul autode jõuallikate kütusena suur roll mängida. Oliver Zipse, BMW juht, lisas: “Me usume, et vesinikul sõitvad sõidukid sobivad ideaalselt akudel toimivate elektriautode kõrvale, et muuta elektriautode pilt tervikuks.”

Algselt on plaanis ehitada vaid 100 vesiniku töötavat iX5 linnamaasturit. Antud sõidukid ei lähe aga müüki vaid on kasutusel BMW endi kätes üle maailma, et testida neid erinevates tingimustes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.