Linnamaasturid

BMW järgmisel aastal saabuvat iX3 elektrimaasturit märgati juba liikluses

BMW iX3 ideeauto. Foto: BMW.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

BMW järgmiseks elektriautoks saab juba möödunud aastal autonäitusel ideeautona esitletud iX3. Nagu nimest võib järeldada, saab tegu olema täiesti elektrilise X3 linnamaasturiga.

Suur osa auto reaalsest välimusest on nüüd tänu testimisel tehtud piltidele avalikuks saanud, vahendab Autoexpress. Siiski on mitmed keredetailid, näiteks esi- ja tagastange, veel kamuflaažiga kaetud.

BMW on omandanud kaubamärgid mudelinimetustele iX1 kuni iX9, mis võib tõotada ka tulevaste elektrimaasturite pealetungi. Erinevalt i3 ja i8 mudelitest on seekord tegu täieõigusliku i-mudeliga, mida ehitatakse juba olemasoleva mudeli põhjal.

Peale iX3 müügile jõudmist 2019. aastal peaks BMW lubaduste järgi suutma ükskõik missuguse uue seeria mudelile paigutada ka elektrilise jõuülekandesüsteemi.

X3 elektriline versioon ei erine välimuselt oma sisepõlemismootoriga vennast kuigi drastiliselt, kuid on siiski selgelt eristatav. iX3 ideeautot esitleti koos BMW viienda põlvkonna eDrive elektritehnoloogiaga, mida võime ka tootmisversioonilt oodata.

Aku mahutavuseks peaks olema “üle” 70 kWh ning elektrimootor peaks tootma 270 hobujõudu. Sõiduulatuseks tsiteeriti vähemalt ideeauto puhul rohkem kui 400 kilomeetrit.

Järgmisel aastal müügile jõudev iX3 hakkab tõenäoliselt konkureerima Audi e-troni ja Jaguar i-Pace’iga. Vaata pilte testfaasis olevast BMW iX3 elektrimaasturist siit.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.