Linnamaasturid

BMW X5 ja X6 mudeliuuendus tõi uued mootorid ja targemad juhiabid

Uuendatud BMW luksusmaastureid X5 ja X6 iseloomustavad värske disain, hübdriidajamid ning uusimad automatiseeritud juhtimis- ja parkimisabilised.

BMW X5 ja X6 esiosa uued noolekujulised päevasõidutuled osutavad väljapoole ja toimivad ka suunatuledena. Autole pakutakse nii adaptiivse juhtimisega maatriks-LED-esitulesid koos BMW Selective Beam mittepimestavate kaugtuledega kui M Shadowline’i tulesid. BMW helendavat neeruvõret pakutakse lisavarustusena ka BMW X5 ja X6 kuuesilindrilistele mudelitele.

Uue BMW X6 dünaamilist iseloomu rõhutab nüüdseks standardvarustusse kuuluv M Sport pakett, mille puhul lisanduvad autole muuhulgas nii M-spetsiifilised külgseelikud kui M high-gloss Shadowline välisviimistlus.

X5 puhul saab M Sport paketi tellida lisavarustusena, soovi korral on nii X5 kui X6 puhul saadaval Sport Pro pakett. Lisaks ligi neljakümnele toonile kuuluvad nüüdsest X5 ja X6 puhul värvivalikusse sinine metallikvärv Blue Ridge Mountain ning hallid metallikvärvid Brooklyn Grey, Skyscraper Grey ja Frozen Pure Grey. Sinine metallikvärv M Marina Bay Blue on saadaval vaid mudelile X5 M60i xDrive ning rohekasmetallik M Isle of Man Green vaid mudelile X6 M60i.

Rakenduse abil saab autot parkida 200 meetri kauguselt

Mudelite standardvarustusest leiab nii sportlikku sõidustiili toetava kui sõidumugavust lisava adaptiivse vedrustuse, tippmudelitele ning kõigile X6 mudelitele pakutakse standardvarustuses ka Adaptive M vedrustust, lisana saab juurde tellida xOffroad paketi.

Uue BMW X5 ja uue X6 automatiseeritud sõidu- ja parkimissüsteemide valikusse kuulub täiustatud laupkokkupõrke hoiatussüsteem, mis muuhulgas vähendab kokkupõrkeohtu jalgratturite, jalakäijate ja (manöövrit sooritades) ka vastassuunavööndis liiklejatega. Samuti kuuluvad sõiduabide nimekirja nii kiirusepiirangu abisüsteem, sõidurajalt väljumise hoiataja, aktiivne navigeerimisabi, valgusfoori tuvastaja (sõltuvalt turust), hädapidurdusabiline kui sõiduraja vahetamise abiline.

Lisaks tagurduskaamerale ja tagurdusabilisele suudab auto standardvarustusse kuuluv parkimisabiline nüüd jälgida ümbrust ka parkimiskohalt väljasõidul ning abistada haagisega manööverdamisel. Lisavarustusena tellitav Parking Assistant Professional võimaldab autot kuni 200 meetri kauguselt My BMW rakenduse abil nii parkida kui parkimiskohalt lahkuda.

BMW kaheksanda põlvkonna operatsioonisüsteem

Auto kasutab BMW uusimat ehk kaheksanda põlvkonna operatsioonisüsteemi, mida saab juhtida nii puudutustega kui hääle abil. Juhile kuvatakse infot 12,3-tolliselt infoekraanilt ja sama kumera klaaspinna all paiknevalt 14,9-tolliselt ekraanilt.

Nutitelefoni saab autoga siduda Apple Car Play või Android Auto abil, samuti saab sõidukit siduda BMW ID rakendusega ning luua ja jagada 5G-ühendust virtuaalse SIM-kaardi ehk Personal eSIM abil.

X5 ja X6 standardvarustusse kuulub BMW Live Cockpit Plus pilvepõhise kaardiga navigatsioonisüsteem. Valikuline BMW Digital Key Plus võimaldab klientidel sõidukit lukustada ultralairiba (UWB) raadiosignaali kasutava Android või iOS seadme abil.

Diiselmootoriga kerghübriid ja bensiinimootoriga pistikhübriid

Uut X5 ja X6 luksusmaasturit saab tellida nii kaheksasilindrilise ja kuuesilindrilise bensiini- kui kuuesilindrilise diiselmootoriga, kõiki jõuallikaid abistab BMW 48V kerghübriid tehnoloogia, mis elektrimootori toel lisab võimsust juurde kuni 9 kW (12 hobujõudu) ning pöördemomenti 200 Nm, pakkudes nii sujuvat ja dünaamilist sõitu kui madalamat kütusekulu.

BMW X5 M60i xDrive ja BMW X6 M60i xDrive kapoti all paiknev uus V-8 mootor arendab võimsust 390 kW ehk 530 hobujõudu, X5 xDrive40i ja X6 xDrive40i jõuallikaks on uusima põlvkonna kolmeliitrine R6 bensiinimootor, mille maksimaalne võimsus suurenes eelkäijaga võrreldes 35 kW (47 hobujõu) võrra, arendades 280 kW ehk 380 hobujõudu.

BMW X5 xDrive30d ja X6 xDrive30d kapoti alt leiab põhjalikult uuendatud ridakuuese diiselmootori võimsusega 219 kW (298 hobujõudu).

Kütusekulu ja kiirendus

4,4-liitrise kahe turbolaaduriga (M TwinPower Turbo) V8- mootoriga BMW X5 M60i xDrive kombineeritud kütusekulu jääb WLTP tsükli kohaselt vahemikku 12,5–11,5 l/100 km ja BMW X6 M60i xDrive vastavad näitajad on 12,3–11,4 l/ 100 km. Kaheksasilindriline mootor kiirendab X5 M60i xDrive’i ja X6 M60i xDrive’i kiiruseni 100 km/h 4,3 sekundiga.

Kolmeliitrisel R6-bensiinimootoril on eelkäijaga võrreldes tõhustatud muuhulgas toite- ja süütesüsteemi ning klappide tööd, xDrive40i jõuallikana tarbib mootor WLTP tsükli kohaselt keskmiselt kütust 9,9–8,5 liitrit saja kilomeetri kohta, mootor kiirendab uue BMW X5 xDrive40i ja BMW X6 xDrive40i paigalt kiiruseni 100 km/h 5,4 sekundiga.

BMW X5 xDrive30d diiselkütusega töötava kuuesilindrilise ridamootori kütusekulu jääb vahemikku 8,2–7,1 l/100 km ja X6 xDrive30d oma on 7,9–7,0 l/100 km . Värskel diiselmootoril on alumiiniumist kolvid asendatud terasest kolbidega ning tõhustatud on muuhulgas nii õlitussüsteemi kui ühisanum otsesissepritse süsteemi tööd. Kerghübriid-tehnoloogia toel kiirendab diiselmootor nii X5 xDrive30d kui X6 xDrive30d paigalt „sajani“ 6,1 sekundiga.

Kõigi mootorite puhul viib võimsuse BMW xDrive intelligentse nelikveosüsteemini uus kaheksakäiguline käiguvahetuslabadega Steptronic Sport käigukast.

Elektriga üle 100 kilomeetri

Lisaks kerghübriididele saab tellida ka pistikhübriid mudelt X5 xDrive50e, mille puhul arendavad R6-bensiinimootor ja elektriajam kokku 360 kW ehk 490 hobujõudu ning kiirendavad auto paigalt kiiruseni 100 km/h 4,8 sekundiga. X5 xDrive50e elektriline sõiduulatus on WLTP tsüklis 94–110 kilomeetrit.

Mõlemaid mudeleid hakatakse tootma BMW X mudelite kompetentsikeskuses ehk Ameerika Ühendriikide Spartanburgi tehases selle aasta kevadel.

Eestis on uus X5 ja X6 saadaval tõenäoliselt selle aasta sügisest, X5 hind algab 90 580 eurost ja X6 hind 95 580 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.