Linnamaasturid

Brabuse karmi soomustatud G-klassi saab soovi korral kuulivestiga sobivate istmetega

Siinkohal ei peeta silmas muidugi värvitooni või muud sellist pehmot, vaid seda, et istmed on disainitud selliseks, et nendes oleks mugav istuda ka kuulivestis. Lisaks on olemas ka viiepunkti turvavööd.

Brabus avalikustas oma soomustatud G-klassi nimega Invicto kolm versiooni, mis pakuvad turvalisust kõige kõrgemal tasemel. Luxury versioonis on välimus eksimatult Brabuse oma koos Widestar kerelaienditega ja sees on muidugi kõik luksuslikult nahatatud. Versioon Pure on märkamatum ning tavalisest G-klassist eristavad seda väliselt vaid suuremad veljed.

Kõige karmim on Mission nime kandev Invicto, milles ongi eelmainitud istmed, tankiluugi sarnane katuseluuk, öökaamerad, lisatuled ja kõikvõimalikud muud vidinad.

Mis puudutab soomust, siis on Brabus asja väga põhjalikult võtnud. Doonorauto võetakse pulkadeks lahti ning ehitatakse uuesti üles, lisades kogu kuuli-, pommi- ja muu kindluse. Tegu pole lihtsalt soomusplaatide külge keevitamisega, mis tavaliselt röövib ruumi ja mugavust, vaid kõik integreeritakse auto struktuuridesse.

Kõik kolm versiooni omavad VR6 Plus standardile vastavat kuulikindlust, mis on nii kõrge tase, et ka paljude riigipeade autod on sama tähisega.

Sellega tõuseb auto kaal umbes tonni võrra, mis viib tühimassi 3,8 tonnini. Sellise monstrumi sportlike sõiduomaduste säilitamiseks on omakorda väga palju vaeva nähtud nii vedrustuse, pidurite kui ka mootoriga. Võimsus on tõstetud 800 hobujõuni ning pöördemoment on 1000 Nm. Tippkiirus on run-flat rehvide tõttu piiratud 209 km/h.

Hind? Algab 354 600 eurost. Võrdluseks, et tavaline Mercedes-Benz G63 hind algab 156 000 euro juurest. Aga kui sul on elu armas, siis lisaks 200 000 eurot ei ole ju palju…

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.