Linnamaasturid

Byton tutvustas peagi müügile jõudva elektrimaasturi hiiglaslikku ekraani

Foto: Byton.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Üks päev vähem kui aasta tagasi ilmus Autogeeniuses lugu hiiglasliku ekraaniga elektriautost, mis ulatub üle kogu armatuuri.

Byton M-Byte nime kandva elektrimaasturi arendamine on nüüdseks nii kaugel, et avalikustatud on kogu tulevikuhõnguline ja ekraanidest pungil salong.

Las Vegases toimunud CES tehnonäitusel esitleti praktiliselt tootmisvalmis mudelit, millest leiab ka ülisuure 49-tollise digitaalse ekraani ja juba eelmisest ideeautost tuttava rooliekraani.

Foto: Scanpix/AP Photo/John Locher.

Niinimetatud Shared Experience Display katab kogu sõiduki armatuuri ja on spetsiaalselt tugevdatud, et see avarii korral kildudeks ei puruneks. Ekraani saavad ees istuvad reisijad kontrollida keskkonsoolis asetseva 8-tollise puuteplaadi abil.

Armatuuri ekraan on jaotatud kolmeks osaks: juhile oluline informatsioon, navigatsioon ja multimeedia.

Samuti saab ekraanilt näha kolme tahavaatekaamera pilte – kaks kaamerat küljepeeglites ja üks auto tagaosas. Ekraani heledus ja taustavärv muutub automaatselt vastavalt valgustusele.

Foto: Scanpix/Reuters/Alexandria Sage.

Lisaks hiiglaslikule ekraanile esiklaasi juures, leiab autost veel kolm ekraani. Rooli ülaosas asetsev 7-tolline puutetundlik ekraan ja kaks ekraani esiistmete taga, tagumiste reisijate jaoks.

Käigu vahetamine käib M-Byte’is samuti tavapärasest teistmoodi, ei mingit käigukangi – rooli küljes on selle jaoks eraldi füüsilised nupud.

Autos peaks tulevikus olema ka näo- ja hääletuvastus. Näo abil laeb auto automaatselt juhile kohandatud profiili ja seaded, samas kui hääle abil on võimalik kasutada Amazon Alexa assistenti. Näotuvastust kasutatakse ka ustes ukselinkide asemel, mis omaniku ära tuvastavad ja automaatselt uksed avavad.

Loomulikult on sõidukis olemas lademetes juhiabisid ja ohutussüsteeme. Samuti on sel elektrimaasturil 4G ja tulevikus ka 5G ühenduvus.

Esmakordselt saab tootmisautos näha ka sissepoole keeratavaid esiistmeid, mida saab isejuhtiva režiimi ajal kasutada. Müügile jõudmise hetkel peaks M-Byte olema kolmanda taseme autonoomsusega.

Foto: Byton.

Elektrimaasturil on valikus 72 kWh ja 95 kWh akud, mis pakuvad vastavalt 400 ja 520 kilomeetrit sõiduulatust. Mootorivalikuid on kaks, sealhulgas ka kahe mootoriga ja nelikveoga 350 kW variant. 

Byton on teatanud, et Euroopas on auto baashinnaks 37 500 eurot ja jõuab Hiinas müügile juba käesoleva aasta lõpus. USAs ja Euroopas peaks mudel müügile jõudma juba 2020. aastal.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.