Linnamaasturid

Citroëni uus C5 Aircross linnamaastur lubab oma klassi parimat ruumi ja hulgaliselt tehnoloogiat

Citroën C5 Aircross. Fotod: Citroën.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Citroëni mudelivalik täieneb uue C5 Aircross linnamaasturi näol, mille täpsed andmed on nüüd avalikuks tehtud. C5 Aircrossist saab 2020. aasta alguses ka esimene Citroën, millest tuleb pistikhübriidne versioon.

Hulgaliselt tehnoloogiat ja turvavarustust

C5 Aircross jõuab müügile kolme erineva varustusastmega: Feel, Flair ja Flair Plus. Standardina on kõikides mudelites olemas 8-tolline puutetundlik ekraan koos Apple CarPlay, Android Auto, tahavaatekaamera ja TomTom navigatsioonisüsteemiga.

Samuti tulevad kõik C5 Aircrossi versioonid 12,3-tollise digitaalse näidikuploki, pardakaamera ja telefonidele mõeldud juhtmeta laadimisdokiga. Valikus on hulgaliselt juhiabi- ja turvasüsteeme, millest on baasvarustuses pimeala jälgija, reahoidja ja automaatne pidurdussüsteem.

Samuti on sõidukil olemas teise astme isejuhtivus ehk Highway Driver Assist, mis suudab maanteel sõites kiirendada, pidurdada ning rida hoida.

Euro 6.2 bensiini- ja diiselmootorid, tulevikus ka hübriid

Mootorivalikus on kaks bensiini- ja kaks diiselmootorit. Bensiinimootoriteks on 128-hj BlueHDi 130 kolmesilindriline koos kuuekäigulise manuaalkastiga ja 178-hj PureTech 180 neljasilindriline koos kaheksakäigulise automaatkastiga. Baasdiisliks on vastava võimsusega BlueHDi 130, valikus nii manuaal- kui automaatkastiga, samas kui BlueHDi 180 mootor tuleb ainult automaatkastiga.

Nelikveoline pistikhübriid peaks meieni jõudma 2020. aasta esimeses pooles koos kahe elektrimootori ja ühe bensiinimootoriga, andes kokku võimsuseks 300 hobujõudu. See teeks C5 Aircrossist kõige võimsama Citroëni, mis suudab lisaks ka 60 kilomeetrit ainult elektri pealt sõita.

Üle 30 erineva värvikombinatsiooni ja hulgaliselt ruumi

Uue linnamaasturi pikkus, laius ja kõrgus on vastavalt 4500, 1840 ja 1670mm ning 2730 mm teljevahe peaks pakkuma “oma klassi parimat” ruumi reisijatele, eriti tagumistel istmetel sõitjatele. Kliirensiks on tsiteeritud 230 mm ja sõiduk on ehitatud PSA Grupi EMP2 platvormile, mida jagavad ka Peugeot 3008, DS 7 Crossback ja Opeli Grandland X.

Tootja antud info kohaselt peaks uus linnamaasturi pakkuma oma klassi parimat pagasiruumi – 580 liitrit kuni 720 liitrit ja tagumised istmed alla lastult kuni 1630 liitrit. Samuti on kõik C5 Aircrossi tagumised istmed individuaalsed, liigutatavad ja eraldi alla klapitavad.

Ostjad saavad valida kokku 30 erineva värvikombinatsiooni hulgast sõiduki välimuse jaoks tänu seitsmele erinevale kerevärvile, millest nelja saab kombineerida musta katusega. Lisaks saab valida kolm erinevat värvipaketti, mis muudavad stangede ja muude kereelementide värvi. Värvikombinatsioonidega on võimalik mängida ka interjööris, kust vastavalt varustusastmele leiab näiteks nappa ja tavalise naha ning riide kombinatsioone.

C5 Aircrossi Eestisse tuleku ja võimalike hindade kohta pole veel informatsiooni, kuid Suurbritannias algavad uue linnamaasturi hinnad 26 600 eurost.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.