Cupra avaldas uuenenud Formentori mootorivaliku ja hinnad

Aprilli lõpus Madridis esitletud uus Cupra Formentor esindab margi uut disainikeelt. Näiteks logo on toodud suure iluvõre kohale kapotile ja auto tõmbab tootja sõnul tähelepanu ka lisavarustuses olevate maatriks-leedesituledega, millel on tunnuskujundus – kolmnurgaga raamitud kolm valgustatud kolmnurka.

Interjöörist leiab tuttavliku Cupra rooli koos sõidurežiimi valiku nuppudega, mis on DSG-versioonidel standardvarustuses. Sportistmel on kasutatud tekstiilpolsterdust, samas kui korvistmed võivad olla kaetud kas 73% taaskasutatud vegan-mikrokiust – progresseeruva laserperforatsiooniga – või keskkonnateadlikult valmistatud nahaga.

Uus ja täiustatud HMI on kasutusel nii rooli taga asuvas nii öelda digitaalses kokpitis kui ka suuremas 12,9-tollises info- ja meelelahutussüsteemis koos nüüdsest valgustusega liuguriga.

Info- ja meelelahutussüsteemil on hõlpsasti kasutatava kasutajaliidese tarvis täiustatud rakenduste paneel App Bar ja kliimaseadete paneel Clima Bar. Kliimaseade on nüüd sujuvalt integreeritud põhiseadme ekraanile, tehes kõik sõiduki funktsioonid ja -abilised ligipääsetavaks vaid ühe klikiga.

Lisavarustuses uus 12 kõlariga helisüsteem, mis on välja töötatud koostöös Sennheiser Mobility audioekspertidega.

Võimas VZ drifti-sõidurežiimiga

Uue Cupra Formentori valiku tipus on VZ variandid. VZ tähistab hispaania keele sõna Veloz, mis tähendab kiiret. Esimene neist annab 265 hj (195 kW) ja on ühendatud 7-käigulise DSG käigukasti ja esiveoga. Teise mootori võimsus on 333 hj (245 kW), see on ühendatud samuti 7-käigulise DSG-käigukastigaja tutvustab uut sõidurežiimi, mille jõuülekanne on võidusõidurajale kalibreeritud ning varustatud pöördemomenti jaotava tehnoloogia ja lisavarustuses saada olevate Akebono piduritega.

Spetsiaalselt selle mootori jaoks on välja töötatud sõidurežiim, mis hõlmab võidusõidurajale optimeeritud pedaalide- ja käigukasti kalibreerimist, kõrget dünaamilist pöördemomendi reaktsiooni, käiguvahetuse tule indikaatorit ja mootori kalibreerimist.

Formentor VZ šassiisüsteem võimaldas inseneridel kaasata driftirežiimi. Selles häälestuses on ESC sportrežiimis ja pöördemomenti jaotavat tehnoloogiat kasutades saab võimsuse täielikult kanda ühele tagarattale.

Formentor on nüüd saadaval ka kerghübriidina (eTSI). Süsteem, mis on saadaval 1,5-liitrise 150 hj (110 kW) bensiinimootoriga ja ainult koos DSG käigukastiga, ühendab sisepõlemismootoriga 48 V kerge hübriidtehnoloogia. Samuti leiab valikust kaks uue põlvkonna eHybrid pistikhübriidjõuallikat: 204 hj (150 kW) ja 272 hj (200 kW).

Mõlemad on varustatud uue 1,5 TSI mootoriga, elektrimootoriga ja suurema akuga (nüüd 19,7 kWh neto). See võimaldab Formentoril pakkuda enam kui 100 km puhast elektrilist sõiduulatust. Akut saab nüüd kiirlaadida kuni 50 kW (alalisvoolu laadimine) teel olles või kodus, kasutades 11 kW Wallboxi (varem 3,6 kW).

Uue Formentori ohutus- ja mugavussüsteemide hulgas on etteaimav adaptiivne kiirushoidik (ACC), reisiabi Travel Assist, külg- ja väljumisabi ning hädaabisüsteem. Etteaimav ACC-süsteem suudab sõiduki positsioneerida marsruudi ja navigatsioonisüsteemist edastatud GPS-andmete põhjal, võimaldades korrigeerida kiirust sõltuvalt eesolevast teest – kurvid, ringristmikud, ristmikud, kiiruspiirangud ja hoonestatud alad.

Travel Assisti reisiabi funktsioon kasutab ACC ja Lane Assisti teavet, et hoida sõidukit aktiivselt sõiduraja keskel ja kohandada kiirust vastavalt liiklusvoolule kogu kiirusvahemikus.

Hädaabisüsteem Emergency Assist tagab, et kui juht ei reageeri, võib süsteem käivitada pidurduslöögid, muudatuste puudumisel võib sõiduk täielikult seiskuda ja aktiveerida hoiatustuled.

Hinnakirjast leiab esimeses laines tavalise 1,5-liitrise versiooni, mille hind algab 34 190 eurost. 333-hobujõuline VZ stardib 42 550 eurost ning 272-hobujõuline pistikhübriid 47 900 eurost. Eelmüük on alanud ja autod jõuavad Tallinna Cupra Garage’i ning Tartu esindusse juulikuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.