Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Dacia Bigster: suurem ja luksuslikum kui Duster, aga omadustelt sarnane
Dacia maastur Duster on juba aastaid Eesti ostjate lemmik olnud tänu oma soodsale hinnale ja iga mudelipõlvkonnaga aina paremaks muutuvale autole. Nüüd on rõõmupäev ka neil, kelle jaoks Duster on väikseks jäänud, sest Dacia esitles uut autot nimega Bigster.
Auto pikkus on 4,57 meetrit, laius 1,81 meetrit ja kõrgus 1,71 meetrit. Võrdluseks Dusteri samad mõõtmed on vastavalt 4,34, 1,81 ja 1,66 meetrit. Bigsteri kliirens on 220 millimeetrit, mis on veidi kõrgem kui Dusteril.
Dacia Bigster on esimene Renault Grupi mudel, mis sai täiesti uue Hybrid 155 jõuülekande. See ühendab endas 107 hj 4-silindrilise bensiinimootori, kaks elektrimootorit (50 hj mootor ja kõrgepinge starter/generaator), 1,4 kWh võimsusega aku (230V) ja automaatse käigukasti. Sellel on 4 käiku bensiinimootoriga ja 2 elektrimootoritega. See kombineeritud tehnoloogia on võimalik tänu siduri puudumisele.
Hybrid 155 jõuülekanne täiendab Hybrid 140 valikut, mis on saadaval Dusteril ja Joggeril. See pakub rohkem võimsust (kuni 15 hj) ja rohkem pöördemomenti (ainuüksi sisepõlemismootori puhul kuni 20 Nm kuni 170 Nm). Samuti on tootja sõnul paranenud tõhusus – kütusekulu ja heitgaasid on vähenenud 6% võrra. Kombineerides regeneratiivpidurduse aku suure energiatagastusvõime ja automaatkäigukasti tõhususega, suudab Bigster jääda täiselektrilisele režiimile kuni 80% linnas sõitmise ajast. Lisaks käivitub auto alati täiselektrirežiimis.
Bigster TCe 140 on samuti esimest korda Dacia valikus sellisel võimsustasemel saadaval olev jõuallikas, mis põhineb Dusteri TCe 130-l. See ühendab uue põlvkonna 1,2-liitrise 3-silindrilise turboülelaaduriga bensiinimootori, 48V poolhübriidsüsteemi ja 6-käigulise manuaalkäigukasti. Hübriidsüsteem toetab sisepõlemismootorit käivitus- ja kiirendusfaasis, vähendades keskmist kütusekulu (5,6 l/100 km) ja CO2 heitkoguseid (129 g/km) ligikaudu 10% võrreldes samaväärse võimsusega sisepõlemismootoriga.
Valikus on ka Bigster ECO-G 140, mis ühendab topeltkütuse ehk LPG gaasi ja bensiini ning 48V poolhübriidsüsteemi. Kahe paagiga, mis sisaldavad kokku 99 liitrit kütust (50 liitrit bensiini ja 49 liitrit LPG), on selle sõiduulatus kuni 1450 km. Pagasiruumi põranda alla paigaldatud LPG paak ei mõjuta pakiruumi. Armatuurlaua lüliti võimaldab kiiret ja sujuvat üleminekut ühelt kütusetüübilt teisele.
Bigster TCe 130 4×4 tuleb 6-käigulise manuaalkäigukastiga ühendatud nelikveosüsteemi ja 48V poolhübriidsüsteemiga.
Muidugi on autos teiste Dacia valikus olevate autodega võrreldes rohkem tehnoloogiat ja mugavust. Välja tuuakse optimeeritud heliisolatsiooni, kahetsoonilist tagumiste õhutusavadega kliimaseadet, panoraamvaatega avatavat katuseluuki, elektrilist juhiistet ning kuue kõlari ja Arkamys 3D Soundiga multimeediasüsteemi. Samuti saab kiirushoidikut nüüd eessõitjaga kohanduvat.
Lisaks ka suurem kandevõime ja mahukam pakiruum kui Dusteril. Hindu veel välja ei öeldud, aga eeldatakse, et need võiks ikkagi jääda alla 30 000 euro.