Linnamaasturid

Dacia ideeauto hullud ideed, millest mõni jõuab ka seeriatootmisesse

Rubriiki toetab

Dacia tõmbas eelmise nädala lõpus katte uuelt ideeautolt Manifesto. Tegu on ideeautoga, mis Daciale omaselt rahuldab põhivajadused, kuid on samas sobiv looduses viibimiseks ning majanduslikust ja keskkonna seisukohast tõhus.

Manifesto on ideede testimiseks loodud sõiduk, mis on seotud loodusega, keskkonnasõbralik ja täis uusi tehnoloogiaid, millest mõned on saadaval tulevastel Dacia sõidukitel.

„Uute ideede väljatöötamisel ja uurimisel tundsime, et peame 3D-simulatsioonidest loobuma ja nägema, kuidas need päriselus välja näevad. Lisaks sellele, et MANIFESTO Concept on disainerobjekt, kätkeb see meie visiooni ja ühendab endas laia valikut uuendusi – mõned hõlmavad äärmuslikku teostust, kuid on siiski klientidele taskukohased. Kasutame mõnda neist tulevastel Dacia mudelitel”, sõnab Dacia disainidirektor David Durand.

Esitule võid kaasa võtta

Reisijate ja keskkonna vahel puuduvad filtrid – ei uksi, aknaid ega tuuleklaasi, et tekiks vahetu side loodusega. Tagaluugi asemel täidab erinevaid eesmärke mugav tööpind.

Reisijad saavad olla looduses ja samal ajal ka ühenduses nutitelefonis pakutavate teenustega: Dacia Bring-Your-Own-Device lähenemine võimaldab nutitelefoni armatuurlauale ja pardaarvutisse integreerida. Süsteem on juba saadaval mitmel brändi mudelil ja see areneb tulevikus veelgi.

Manifesto Concept toob sisse ka teise uuenduse, mis ehitatakse tulevastesse mudelitesse: YouClip, lihtne süsteem mitmesuguste käepäraste ja modulaarsete tarvikute kinnitamiseks.

Lõpuks, kuna Dacial kattub lahe sageli kasulikuga, on sõiduk ühe esitulega – milleks kasutada kahte, kui üks annab kogu vajaliku valguse? Esituli on samuti eemaldatav, et kasutada võimsa taskulambina! Tahad veel? Eemaldatavad istmekatted muutuvad sekunditega magamiskottideks.

Manifestol on kõik maastikusõiduki omadused, sealhulgas nelikvedu, kõrge sõidukõrgus, suured rattad ja kere, mis on ehitatud vastu pidama ka kõige raskemal maastikul. Lisaks on see täiesti veekindel ja ka seest saab puhastada survepuhastiga.

Katuseraam võib kanda igasuguseid koormaid, sest kandurilatte saab paigaldada mitmesugustesse konfiguratsioonidesse. Spetsiaalne eemaldatav aku annab voolu majapidamises kasutatava pistikupesaga, muutes auto energiaallikaks mistahes välitegevuste jaoks.

Kontseptautot tutvustatakse laiemalt Pariisi autonäitusel alates 18. oktoobrist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.