Linnamaasturid

Detsembris saabub uuenenud Toyota C-HR linnamaastur

Rubriiki toetab

Detsembris jõuab Eestis salongidesse uus Toyota C-HR, mille valikus on kaks erinevat hübriidjõuallikat. Lisaks pakub mudel uut multimeediasüsteemi ja disianitäiustusi, säilitades samas auto tuntud kuju.

Uuel Toyota C-HRil on kasutusele võetud 2,0-liitrine Hybrid Dynamic Force’i mootor, mis arendab võimsust 184 hj. Saadaval on ka täiustatud 122 hj 1,8-liitrine hübriidsüsteem.

Mootorite heitmekogused on vastavalt 109 g/km 1,8-liitrisel süsteemil ja 118 g/km uuel 2,0-liitrisel ajamil (WLTP-standard).

Kaks kolmandikku ostavad hübriidi

Toyota Baltic AS-i turundusdivisjonijuhi Marek Maide sõnutsi on kaks kolmandikku Baltikumis ostetud Toyota C-HRidest hübriidid. “Kui 2016. aastal oli enamik ostetud C-HRidest bensiinimudelid (57%) ja hübriidide osakaal oli 43%, siis sel aastal eelistavad C-HR hübriidmudelit juba peaaegu 60% Eesti klientidest,” ütles Maide.

Linnas sõidab Maide sõnul C-HR hübriid peaaegu pool ajast elektrirežiimis, hoides sõiduki kütusekulu ja heitkogused nullilähedased, ning sõitmise ajal laeb auto end ise. Lisaks saab  kõrgepingeakule 10-aastase garantii, mis peaks rahustama neid, kes tehnoloogiat veel hästi ei usalda.

Vähem müra, mugavam sõit

Esi- ja tagatuledes on võetud kasutusele LED-tehnoloogia ning esituledes on ühendatud päevatuled ja suunatuled, nii et kaugtulede kohale tekib üks pidev joon. Tagaosas ühendab uusi liittulesid läikivmust spoiler.

Dünaamiliste täiustuste hulka kuuluvad sõidutunnetuse parandamiseks tehtud EPSi (elektrilise roolivõimendi) muudatused. 2,0-liitrisel hübriidmudelil on ka uus vedrustus, mis parandab sõidumugavust ja tagab samal ajal suurepärase juhitavuse.

Kõikide mudelite juurde kuulub sõiduki 11 eri punktis parandatud müratase, vibratsioon ja jäikus, mis vähendab veelgi sõitjateruumi müra.

Lõpuks ometi CarPlay ja Android Auto

Uuel C-HRil on uus multimeediasüsteem, mille saab täielikult nutitelefoniga ühendada ning mis toetab rakenduste Apple CarPlay™ ja Android Auto™ uusimaid versioone. See toetab ka üle õhu kaardiuuendusi, mis võimaldavad reisida tänu Euroopa teekaartide uusimatele versioonidele.

Uus 2,0-liitrine Toyota C-HR on saadaval neljas varustustasemes: Style, Style Plus, Luxury ja Limited Edition ning hinnad algavad 26 400 eurost.

Uus Toyota C-HR tuleb Baltikumis müügile 2019. aasta detsembris.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.