Linnamaasturid

Eesti tehnoloogial on oluline osa Honda hullus Indycari-teemalises CR-V linnamaasturis

Fotod: Honda

Algava Indycari vormelautode hooaja puhul on Honda Põhja-Ameerika võidusõiduosakond Honda Performance Development (HPD) ehitanud tavalisest CR-V linnamaasturist midagi täiesti pöörast. CR-V Hybrid Racer saab Indycari vormeli jõuallika.

Tavalise vaikse ja säästliku mootori asemel on 2,2-liitrine kahe turboga V-6 bensiinimootor, millel on lisaks ka hübriidajam. Just hübriidi elektrienergia talletamiseks kasutab HPD arendatud ajam Skeleton Technologiese superkondensaatoreid.

Siinkohal tuleb mängu eestlaste käsi, kuna Skeleton on 2009. aastal Tartus asutatud ettevõte, mis nüüdseks omab Euroopa suurimat ja modernseimat superkondensaatorite tehast Saksamaal Dresdenis. Järgmisel aastal on neil plaanis avada ka Leipzigis uus, maailma suurim superkondensaatorite tehas.

Honda CR-V Hybrid Raceri sarnasus tavalise linnamaasturiga on vaid kosmeetiline. Toruraamile ehitatud prototüüpauto on ainulaadne tehnoloogiline eksperiment.

Auto teeb avaliku debüüdi saabuva nädalavahetuse Indycari hooaja avaetapil, Firestone Grand Prix’l, St. Petersburgi linnas Floridas.

Vaata ka videot Honda CR-V Hybrid Racerist, kus kiri “Skeleton Hybrid” särab kenasti V-6-mootori peal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.