Linnamaasturid

Eestis jõudis müügile uus Volkswageni linnamaastur T-Cross

Fotod: Volkswagen.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Volkswageni uus kompaktne linnamaastur T-Cross jõudis esmaspäeval 29. aprillil Eestis ja mujal Baltikumis ametlikult müügile.

15 858 eurose baashinnaga T-Cross on nüüd Saksa tootja soodsaim linnamaastur, mille müügiletulek peaks aitama tänavu Volkswageni linnamaasturite läbimüüki kahekordistada.

Väikesed turbomootorid ja juba tavaliseks muutuv ohutusvarustus

T-Crossi mootorivalikus on kaks kolmesilindrilist 1,0-liitrist TSI bensiinimootorit, võimsustega 70 ja 85 kW (95 ja 115 hj). Bensiinimootorid on saaste vähendamiseks varustatud ka kübemefiltriga.

Võimsam 1,5-liitrine neljasilindriline TSI üksus toodab 110 kW (150 hj) ning on saadaval alates tänavu aasta lõpust. Diiselmootoriks on 1,6-liitrine TDI võimsusega 70 kW (95 hj).

Baasmudel tuleb ootuspäraselt viiekäigulise manuaalkasti ja lahjema bensiinimootoriga, kuid standardvarustuses on lähiümbruse jälgimise süsteem (Front Assist) koos jalakäijate jälgimise ja linnakiirustel hädapidurduse võimekusega, mäestardiabiline ja ohtu ennetav sõitjate kaitsesüsteem.

Lisavarustusena saab T-Crossile soetada juhi väsimuse tuvastamise süsteemi, adaptiivse püsikiirusehoidja, parkimissüsteemi ja pimenurga anduri koos tagant läheneva sõiduki hoiatussüsteemiga.

Väikese auto kohta korralik pagasiruum

Kompaktse linnamaasturi tagumist istet on võimalik 14 cm võrra nihutada vastavalt vajadusele suurema pagasi- või jalaruumi jaoks. Istme nihutamise abil on võimalik pagasiruumi 385-lt liitrilt 455 liitrini suurendada ning tagaistmete allalaskmise korral suureneb mahutavus 1281 liitrini.

Salongis on olemas juhtmevaba laadimissüsteem, neli USB-porti ja valikuliselt on saadval ka võtmeta avamis- ja käivitussüsteem ning 8-tollise puutetundliku ekraaniga teabe- ja meelelahutussüsteem. Beats helisüsteem on samuti valikvarustuses.

T-Cross ehitatakse väiksema Volkswagen Pologa samale MQB platvormile ning mõlemaid mudeleid toodetakse Hispaanias Navarra tehases. T-Cross jõuab müügile ainult esiveolisena.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses