Linnamaasturid

Eestisse jõuab peatselt Lexuse uuenenud linnamaastur NX

Fotod: Lexus.

Lexus toob müügile oma linnamaasturi NX uue põlvkonna, mida pakutakse Lexuse jaoks esmakordselt ka pistikhübriidina. Lisaks visuaalsetele muutustele toob uus NX kaasa moodsamad multimeedia-ning ohutussüsteemid. Eelmise põlvkonna NX oli tootmises alates 2014. aastast.

Suurem ja tõhusam

Mõõtmetelt on NX kosunud. Pikkust lisandus 20 mm, teljevahe on 30mm pikem, auto on 20 mm laiem ning 5 mm kõrgem. Lexuse väitel on mõlemas istmereas nüüdsest rohkem ruumi.

Uuel mudelil on neljasilindriline 2,5-liitrine hübriidajam ja taaslaetav liitiumioonaku võimsusega 18,1 kWh. Seejuures võimaldab täiendav tagumine elektrimootor püsivalt sõita nelikveolisena. Pistikhübriidil on kokku 306 hobujõudu, mis lubab Lexusel nullist sajani sprintida pisut enam kui kuue sekundiga.

Aku suuruse, võimsuse ja elektrienergia efektiivse kasutamise tulemusena suudab pistikhübriid täislaetuna sõita elektrirežiimis 65 km ja kui aku saab tühjaks, jätkub sõit sujuvalt hübriidrežiimil.

Värsked ja nutikad lahendused

Sõitjateruumis on märkimisväärseks uuenduseks uus 14” infosüsteem, mis pakub muuhulgas ka reaalajas informatsiooni läbitava teekonna ja liikluse kohta. Uudne on ka funktsioon “Hey Lexus”, mis reageerib häälkäsklustele loomuliku dialoogina.

NX-i näol on tegemist ka esimese mudeliga, mis sisaldab kolmanda põlvkonna ohutussüsteemi Lexus Safety System +. Täiustused hõlmavad kokkupõrke ennetussüsteemi võimekuse edasiarendamist, et süsteem tunneks ära sõiduki trajektooril olevaid mootorrattaid ja suuremaid objekte, näiteks puid ja elektriposte.

Ühtlasi on sel uudne funktsioon, mis tuvastab ristmikul pööret tehes kokkupõrke riski sõidukite või jalakäijatega. Arendustööde tulemusena suudab kokkupõrke ennetussüsteem tuvastada ja vältida 36% rohkem liiklusohtlikke olukordi kui varem. 

Uue NX-i hinnad algavad 46 000 eurost. Uus mudel saabub Eestisse 2022. aasta veebruaris.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.