Linnamaasturid

Eestisse jõudis Mazda täiesti uus linnamaastur CX-30, mille hinnad algavad 23 490 eurost

Mazda salongis tõmmati eile kate uuelt CX-30 linnamaasturilt, mis on Mazda uue põlvkonna disaini ja mootorivaliku järgmine esindaja.

Oma mõõtudelt jääb see CX-3 ja CX-5 vahele. Auto on 12 cm pikem kui CX-3 ja 15,5 cm lühem kui CX-5.

CX-30 tuleb koos Skyactiv-Euro 6d-TEMP Skyactiv perekonnabensiinimootoriga, kaasates ka uue Skyactiv-X-i, mis kombineerib nii diisel-, kui bensiinimootorite süütepõhimõtted.

Lisaks on kõikidel bensiinimootori modifikatsioonidel mild-hybrid veosüsteem, mis rakendab teatud tingimustel väikse elektrimootori, asendades või täiendades traditsioonilist mootorit.

Mazda CX-30-l on ka i-Activsense ohutustehnoloogia pakett, kaasa arvatud uus juhi jälgimise süsteem, mis jälgib juhi seisundit ja hoiatab potentsiaalsete ohumärkide ilmnemisel nende käitumises. Süsteem jälgib juhi silmade seisundit, pilgutamist, pealiigutusi ja isegi suuliigutusi ning hoiatab juhi ilmselgete unisuse tunnuste korral. Hädaolukorras aktiveerib süsteem nutika pidurdustoe süsteemi, mis aitab sõidukil peatuda.

Baasvarustus on väga hea

Linnamaastur on varustatud ka i-Active perekonna nelikveo süsteemiga, koos G-Vectoring Control veojõu jaotuse tehnoloogiaga.

Hinnad algavad 23 490 euro juurest, mille eest saab 2-liitrise manuaalkastiga bensiinimootoriga versiooni, millel hobujõude 122.

Kõige kallim on Skyactive-X 180-hobujõuline nelikveo ja mild-hybrid tehnoloogiaga CX-30 Luxury 35 990 eurose hinnaga.

Mazdale omaselt on juba baasvarustuses rohkelt erinevaid juhiabisid ja mugavuslisasid, mistõttu võib see alguses tunduda konkurentidest kallim, aga kui varustuse nimekirja vaadata, siis erilist vahet ei olegi. Varustuse loeteluga saab tutvuda SIIN.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.