Linnamaasturid

Elektriautotootja Faraday Future keeldub alla andmast

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Olgu öeldud: meile meeldib Faraday Future ja nende, hetkel veel eelseeria staatuses olev, FF91 nime kandev elektriline mahtuniversaal-linnamaastur. See on kihvti disaini ja väga võimsate näitajatega tulevikuauto. Värskeid tegijaid on alati vaja, et automaailma mugavustsoonist välja raputada.

Seda kurvem on vaadata, kuidas arendustöö ja tootmise asemel on Faraday pidanud viimasel ajal tegelema peamiselt finantsjamadega. Eelmisel aastal saabunud positiivne uudis 1,7-miljardilisest rahasüstist, osutus ennatlikuks, kuna kogu tehing vajus tülidesse ja intellektuaalomandi vaidlustesse.

Nagu kuukulgur omas elemendis.

Nüüd on taas väike lootuskiir, sest väidetavalt on suuremad kitsaskohad ületatud ning Faraday saab jätkata. Mitte kohe küll tootmise vaid lisainvestorite kaasamisega, kuid nende endi sõnul on huvilistest järjekord ukse taga.

Toote osas on ettevõtte sõnul neil eelseeria mudelid juba olemas ning arendustöö saaks jätkuda. Varasemalt välja öeldud esimeste autode jõudmine klientideni 2019. aasta esimesel poolel, ei ole kindlasti enam reaalne, aga uusi tähtaegu pole välja antud.

Võiks ju arvata, et kui see auto on jama ja tehnoloogia ei tööta, siis ei viitsiks keegi ka investeerida ja tülitseda, eks?

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.