Linnamaasturid

Erilise disainiga Nissan Juke on tagasi!

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Vastuolulisema disainiga autot, kui esimese põlvkonna Nissan Juke, on viimasest kümnendist raske leida. Arvamused olid väga polariseeritud, ulatudest armastusest vihkamiseni.

Armastajaid oli Euroopa maailmajaos pea üks miljon, seega tasus Nissanil jätkata ja nüüd on kohal auto teine põlvkond, mis esmapilgul tundub olevat disainis natuke tagasi tõmmanud.

Uus Juke on selgelt tänapäeva toodud: teravad kerejooned, uus esivõre ja kallimatel varustusastmetel ka 19-tollised veljed jätavad linnamaasturist tõesti rohkem täiskasvanulikuma mulje.

Uus Nissan Juke.Fotod: Nissan.

Samas ei ole Nissani disainerid kaotanud ära seda, mis Juke’i eriliseks tegi. Punnsilmad ehk ringikujulised esituled on endiselt alles, paiknedes nüüd standardina pakutavate LED-päevatulede all.

Teise põlvkonna Juke on ehitatud Renault-Nissan-Mitsubishi liidu CMF-B platvormile, millel põhinevad ka uus Renault Captur ja Clio.

Eelmisest mudelist on uus Juke 75 mm pikem (4210 mm), 30 mm kõrgem (1595 mm) ja 35 mm laiem (1800 mm). Teljevahe on samuti kasvanud 106 mm võrra (2636 mm).

Salongis tähendab see tagumistele istujatele 58 mm rohkem jalaruumi ja napilt üle sentimeetri rohkem pearuumi, võrreldes eelkäijaga. Pagasiruumi mahtu on suudetud suurendada koguni viiendiku võrra – 422 liitrini.

Hoolimata suurematest mõõtmetest on uue põlvkonna linnamaastur eelkäijast 23 kg kergem ning peaks tootja andmetel pakkuma sõites paremat stabiilsust ja kurvidega toimetulekut ning performance’it, kuigi viimane omadussõna jääb linnamaasturist rääkides üpris ähmaseks. Eriti kui arvestada ka mootorit.

Müügile jõudes saab uut Juke’i soetada vaid 1,0-liitrise kolmesilindrilise turbomootoriga (117 hj), mis on võetud otse Nissan Micralt.

Käike saab vahetada kas läbi kuuekäigulise manuaal- või seitsmekäigulise automaatkasti. Tulevikus on oodata ka 1,5-liitrist bensiinimootorit, kuid hetkel tootja selle kohta andmeid avaldanud pole. Kuna Renault Capturi järgmine põlvkond tuleb ka pistikhübriidina, on võimalik, et tulevikus saab ka elektrilise jõuajamiga Juke’i näha.

Esmakordselt on Juke’il olemas kõige uuem Nissani ProPilot juhiabide süsteem, kus on olemas nii juhtimise- kui ka pidurdamise abimees. Sõidukil on olemas NissanConnect meediasüsteem 8-tollise puutetundliku ekraaniga ning Apple CarPlay ja Android Auto ühenduvus.

Nissani teatel on tegu seni “kõige enam ühenduses oleva” mudeliga, mis tähendab, et uut Juke’i on võimalik üle õhu uuendada, sellele saab hankida wifi (kuutasuga) ning samuti saab auto seisukorda telefonist järele vaadata.

Juhi ja kaasreisijate käsutuses on ka helisüsteem Bose® Personal® Plus. Kaheksa võimsa kõlariga, mille hulgas on kaks UltraNearfield kõlarit, mis on integreeritud mõlemasse esiistmesse.

Uut Juke’i hakatakse ehitama Suurbritannias Sunderlandi tehases ning esimesed tellimused jõuavad sealsete klientideni juba tänavu novembris. Suurbritannias algavad mudeli hinnad 19 175 eurost, kuid Eestis võivad hinnad erineda.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses