Linnamaasturid

Esimesed fotod Jeep Wagoneerist näitavad, et retro asemel on mindud tehnoloogia teed

Jeep tuli 1963. aastal välja Wagoneeriga, mis keskendus rohkem tavasõidule kui maastikule. Kui üldse keegi, siis seda võib pidada tänapäeva mugavusmaasturite eelkäijaks.

Aastakümnete jooksul tehti mitmeid uusversioone, mis on eriti ära tuntavad tollasele autotööstusele väga meeldinud puitimitatsiooniga välisdisainis. 1990ndate alguses lõpetati tootmine ning nüüd on aeg selle luksusmaasturi naasmiseks.

Võttes arvesse käimasolevat retrovaimustust, mille viimane näide on Ford Bronco, oli inimestel teatud ootused – kas Wagoneer üritab sama teed minna?

Nüüd avaldas Jeep esimesed fotod Grand Wagoneeri versioonist, millel on küll prototüüp, aga tundub, suhteliselt tootmisesse mineva disainiga. Nendelt fotodelt tundub, et pigem minnakse välja kindla peale ning tehakse kõigile meeldida püüdev luksusmaastur. Küll aga on kõvasti rõhku pandud tehnoloogiale.

Salongis on 7 erinevat ekraani, millest üks asub ka kõrvalistuja ees ning on puutetundlik. Kokku on ekraane 45 tolli jagu. Kõige selle juures on salongi alles jäänud ka mitmed füüsilised nupud, mis on kiitust väärt. Valikusse tuleb pistikhübriid ning välisdetailide puhul on kasutatud 3D printimist.

Eeldada võib, et autole tuleb ka mõningane maastikuvõimekus, aga selle kohta täpsem info hetkel puudub. Wagoneer ja Grand Wagoneer ehitatakse raamile, nagu RAM 1500 ning valikusse tuleb kolm erinevat nelikveosüsteemi ja enneolematu treilerivedamise võimekus. Auto peaks tootmisesse ja müügile jõudma järgmise aasta jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.