Linnamaasturid

Ferrari esimene linnamaastur jõuab avalikkuse ette 2021. aastal

Alles novembrikuus avalikustatud Ferrari Roma GT peaks olema inspiratsiooniks tulevasele linnamaasturile.Foto: Scanpix/Reuters/Guglielmo Mangiapane.

Ferrari esimeseks linnamaasturiks saab Purosangue nime kandev mudel, mis peaks avalikkuse ette jõudma 2021. aastal, kirjutab Auto Express.

Linnamaasturi inspiratsiooniks on hiljuti avalikustatud Roma GT sportauto, mis on ehitatud värskele platvormile. Sama platvormi hakkab jagama ka tulevane linnamaastur. Kokku on Ferraril plaanis järgnevate aastate jooksul tuua müügile koguni 15 uut mudelit, millest teadaolevalt kõige märkimisväärsem on just linnamaastur Purosangue.

Ferrari tehnoloogiaosakonna peadirektor Michaael Lieters ütles väljaandele, et Purosangue hakkab kasutama kohandatud versiooni Roma GT platvormist, kus mootor paikneb esiosas. “Üldiselt platvormidest rääkides on meil kaks perekonda – esi- ja tagamootori perekonnad,” sõnas ta.

Ferrari Roma.Foto: Ferrari.

Täiselektriline Ferrari hetkel laual pole

Tulevase linnamaasturi jõuallikaks on arvatavasti pistikhübriidne lahendus ja Lietersi sõnul on nelikveoline platvorm ühilduv nii V6, V8 kui ka V12 mootoritega. On üpris ebatõenäoline, et järgmiseks V12 Ferrari mudeliks saab linnamaastur, ent firma turundusjuhi Enrico Galliera sõnul on fookus suunatud juba brändi tulevase lipulaeva poole.

“Jah, me töötame järgmise hüperauto kallal, mis tuleb peale 2022. aastat,” sõnas ta väljaandele. Galliera vihjas, et järgmise hüperauto võimsus ei ületaks SF-90 pistikhübriidi 1000 hobujõudu. Selle asemel oleks mudeli filosoofiaks hoopis kergus, juhitavus ja aerodünaamika. Sedasi võib tulevasest hüperautost saada rivaal Aston Martin Valkyrie’le.

Ferrari jätkab ka 6,5-liitrise vabalthingava V12 arendamist ja selle mootori raskekaalulise elektritehnoloogiaga ühendamine ei ole brändi inseneride jaoks meelepärane.

“Ausalt öeldes tähendab V12 elektriliseks muutmine tõenäoliselt väga raske ja suure auto loomist. Seega elektrifitseerimine peaks olema paaris väiksemate mootoritega,” sõnas Galliera, kes kinnitas muuseas, et täiselektriline Ferrari ei ole neil kavas.

“Meie filosoofiaks on olla valmis erinevate tehnoloogiatega, et neid vajaliku arengu jaoks kasutada. Seetõttu ongi meil lai valik mootoreid: V12, V8 ja tulevikus ka V6,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.