Linnamaasturid

Ford avalikustas uue väikemaasturi, mis kasutab vana mudeli nime

Fiesta baasil ehitatud linnamaastur Ford Puma.Foto: Ford.

Ford avalikustas täna uue mudeli, milleks on juba tuttava Puma nimega kompaktne linnamaastur. Tootja ise kirjeldab seda kui linnamaasturist inspireeritud crossover’it.

Uus Puma tuleb 48V hübriidina (mildhybrid) ning toodab 1,0-liitrise EcoBoost bensiinimootoriga 155 hobujõudu.

Puma hübriidi pakutakse 125- ja 155-hobujõulisena ning Fordi hübriidajam on nüüd nii kiiresti sisse-välja lülitatav, et start-stop süsteem võib toimida isegi autoga madalal kiirusel veeredes – mootori käivitamiseks kulub silmapilgutus.

Lisaks hübriidile on valikus ka Fordi EcoBoost bensiini- ja EcoBlue diiselmootorid, mida pakutakse koos kuuekäigulise manuaaliga. Hübriidversioonil on aga 7-käiguline DSG kast.

Teine märksõna on Puma linnamaasturi juures disain. Fordi peadisaineri George Saridakise sõnul on Puma puhul eesmärk olla märgatav ning samuti on sõiduki disainis lähtutud kiiluvastasest (anti-wedge) põhimõttest.

Kiiluga crossover’ite ja linnamaasturite puhul mõeldakse siin praegust trendi autotööstuses kõik sõidukid võimalikult ühtlaseks ja sujuvaks muuta, ilma, et näha oleks eraldi sõiduki osi. Näiteks rõhutab Saridakis sõiduki puhul “eraldiseisvaid” esi- ja tagasitulesid, vihjates sellega hetkel äärmiselt levinud LED-tulede ribadele sõidukite tagaosades.

Uus puma jagab ehitusplatvormi Fiestaga. Puma on uuest Fiestast vaid 30mm kõrgem ja esiistet on sama palju tõstetud. Selge väikemaasturina on Puma siiski Fiestast laiema ja pikem ning suurema teljevahega, pakkudes praktilisust 456-liitrise pagasiruumi näol. Seda on rohkem kui Pumast suuremal Focusel.

Säärase pagasiruumi saavutamiseks tuli siiski teatud erilahendusi kasutada: Pumal on pagasiruumi katte all eraldi 80-liitrine hoiukoht.

Puma oli algselt aastatel 1997-2002 toodetud kupee, mille nimi toodi nüüd linnamaasturin näol tagasi.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.