Linnamaasturid

Ford F-150 Raptor R pole veel avaldatudki, kuid juba saab osta superchargeri, mis tõstab võimsuse üle 2000 hj

Ford F-150 Raptor. Foto: Ford

Juhul, kui Fordi Raptor maasturid nagu Bronco või F-150 pole küllalt ekstreemsed ja võimsad, võib oodata, kuniks USA autotootja avaldab oma esimese F-150 Raptor R’i. Kui sellest ka ei piisa, siis tuleb appi Whipple supercharger ülelaadijate tootja.

Õigepea avaldab Ford esimese V-8 mootoriga F-150 Raptori. Hetkel pole küll teada täpselt, mis jõuallikas kapoti alla jõuab, kuid siiani võimsam Raptori kastikas, saab kindlasti olema kõike muud kui rahulik.

Sellegipoolest on Ameerika supperchargerite tootja Whipple avaldanud juba uue komplekti, mida kõik tulevased F-150 Raptor R’i omanikud osta saaksid. Tootja sõnul on 3,8-liitrise superchargeri komplekt võimaline tõstma maasturi võimsuse lausa üle 2000 hj.

Miinuseks on aga fakt, et antud komplekt ei ole tänavalegaalne. Tuleb välja, et V-8 võimsuse tõstmine 2000 hobujõuni tõstab ka väljalaskest tulevaid saasteid nii palju, et vähemalt Ameerika Ühendriikides autot tänavalegaalseks registreerida ei saa. Kes oleks arvanud.

The Drive on pakkunud, et Whipple’i pakkumise baasil võib eeldada, et F-150 Raptor R saab 5,2 liitrise V-8, mida kasutatakse ka näiteks Ford Mustang GT500’s. Nimelt on väga sarnane superchargeri komplekt saadaval ka mainitud muskelautole.

Ford F-150 Raptor R kastikas peaks avalikkuse ette jõudma juba järgmisel nädalal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.