Linnamaasturid

Fordi järgmine elektriauto tuleb müügile saabuval aastal ja on muidugi linnamaastur

Fordi elektriliste linnamaasturite valik kasvab järgmise kahe aasta jooksul. Foto: Ford

Hetkel on Fordi valikus vaid üks elektriauto, Mach E linnamaastur, kuid tuleval aastal täieneb elektriliste linnamaasturite valik veel ühe sõiduki võrra, vahendab Auto Express.

Tänavu märtsis avaldas Ford, et 2024. aastaks on margi mudelirivis üheksa elektrisõidukit, millest enam kui pool on tarbesõidukid.

Peale Ford Puma elektrilise versiooni on oodata veel keskmise suurusega linnamaasturit ning kompaktsemat ja sportlikumat crossover’it. Auto Expressile on kinnitatud, et need täiesti uued mudelid ehitatakse Volkswageni grupi elektriautode platvormile MEB.

5-kohaline linnamaastur jõuab turule järgmisel aastal ning on eeldatavalt sama suur kui Volkswagen ID.4. Peale sama platvormi võivad ka elektrimootorid olla identsed Volkswageni toodanguga. Aku mahutavus on kuni 77 kWh. Mitme Volkswageni MEB platvormil põhineva auto sõiduulatus on tehase andmetel üle 500 km ning tõenäoliselt saadakse see kätte ka Fordi puhul.

Auto Express kirjutas ka, et autotootja plaanib luua eraldi üksuse Ford Model e, mis keskendub puhtalt elektriautode arendusele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.