Linnamaasturid

Fordi mudelivalik läheb elektriliseks, tulekul uued hübriid- ja elektrimaasturid

Uus Ford Kuga tuleb erinevate hübriidajamitega.Fotod: Ford.

Ford esitles eile Amsterdamis “Go Electric” üritusel uut hübriid- ja täiselektriliste mudelite valikut, kuhu kuuluvad nii Focus ja Fiesta kui ka uus Kuga linnamaastur, Explorer ning Mustangist inspireeritud elektriline Mach 1.

Oodata on ka Ford Puma nime tagasitoomist, kuid nüüd juba linnamaasturina.

Ford läheb elektriliseks, päriselt

Uus mudelivalik kannab nime Ford Hybrid, mis annab selgelt märku tootja tulevikuvisioonist. Hübriidajami saavad endale Fiesta ja Focus luukpärad, mis peaksid peagi ka müügile jõudma.

Eilsel üritusel teatati, et edaspidi on elektrilisena saadaval kõik uued mudelid.

“Fordi hübriidsõidukid muudavad elektrijõu kättesaadavaks järjest enamatele autojuhtidele,” ütles Fordi Euroopa osa president Stuart Rowley eilsel üritusel. “Kõik meie uued sõidukid Fiestast Transitini hakkavad olema saadaval ka elektrilisena, mis vastab meie klientide vajadustele kõige kättesaadavamal viisil.”

Euroopa populaarseim Fordi linnamaastur tuleb hübriidina

Amsterdamis esitleti ka Kuga linnamaasturi kolmandat põlvkonda, mida pakutakse erinevate hübriidajamitega. Uus Kuga peaks tänu parematele proportsioonidele olema ka ruumikam.

Kuga on Euroopas Fordi enimostetav linnamaastur, kogu mudelivaliku arvestuses Fiesta ja Focuse järel 3. kohal.

Nüüd on valikus saadaval Kuga pistikhübriid ning EcoBlue mahe- ja täishübriidid. Olemas on ka 2,0- ja 1,5-liitriste EcoBlue diiselmootoriga ning 1,5-liitrise EcoBoost bensiinimootoriga versioonid, mis tulevad uue 8-käigulise automaatkastiga.

Pistikhübriidne variant tuleb koos 2,5-liitrise bensiinimootori, elektrimootori ja generaatoriga ning suudab 14,4 kWh aku pealt sõita elektri jõul kuni 50 kilomeetrit. Tootja andmetel on pistikhübriidi eeldatav kütusekulu 1,2 liitrit saja kilomeetri kohta.

Tehnoloogia osas on uuendusi samuti küllaga: FordPass Connect modem, juhtmeta laadimine ja Ford Sync 3 meelelahutussüsteem 8-tollise ekraaniga. Kugal on olemas ka 12,3-tolline LCD näidikupaneel ning esiklaasinäidik.

Uus Kuga jõuab müügile kolme varustusastmega: Kuga Titanium, Kuga ST-Line ning Kuga Vignale.

Mustangist inspireeritud elektrimaastur, uus Explorer ja veelgi enamat

Fordi populaarsest sportautost inspireeritud Mach 1 elektrimaasturist olime seni vaid umbmäärast juttu kuulnud, kuid nüüd on kindel, et sportlik elektrimaastur jõuab müügile järgmisel aastal. WLTP testi järgi saab Mach 1 (nimi võib veel muutuda) elektrimaasturiga sõita kuni 600 kilomeetrit.

Fordi elektriliste maasturite pealetung ei lõpe Kuga ja Mach 1 mudelitega: eile näidati ka uut 7-kohalist Explorerit, mis tuleb samuti pistikhübriidina ja jõuab ka Euroopas müügile. Uus Explorer tuleb kahe varustuastmega: sportlik Explorer ST-Line ning luksuslik Explorer Platinum.

Uus Ford Explorer tuleb V6 ja elektrimootoriga.Fotod: Ford.

Explorer pistikhübriidi mootoriks on 3,0-liitrine EcoBoost V6, mis koos elektrimootori ja generaatoriga toodab 450 hobujõudu. Puhtalt elektri pealt peaks Explorer pistikhübriidiga saama sõita 40 kilomeetrit ning keskmiseks kütusekuluks on tootja saanud 3,4 l/100 km.

Standardina on Exploreris olemas Fordi All-Wheel nelikvedu, erinevad sõidurežiimid ja Fordi 10-käiguline automaatkast.

2021. aastal jõuab müügile ka täiesti elektriline Ford Transit kaubik. Samuti teatati eile, et kaheksakohaline Tourneo Custom pistikhübriid jõuab veel tänavu Euroopas müügile.

Ford Tourneo Custom tuleb pistikhübriidina, Transit juba täiesti elektrilisena.Fotod: Ford.

Hetkel on Fordi hübriididest saadaval Mondeo, Tourneuo Custom, Transit ning Transit Custom mudelid.

Fordi elektri- ja hübriidmudelite valikut hakkab toetama IONITY võrgustik, mille raames peaks juba 2020. aastaks jõudma üle Euroopa olulistesse paikadesse 400 laadimispunkti.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.