Linnamaasturid

Fordi uus politseimaastur: hübriid ja jälgib automaatselt ümbrust

2019 Ford Police Interceptor Utility. Fotod: Ford.

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Ford on Põhja-Ameerika politseijõududele tootnud uue töösõiduki, milleks on hübriidne linnamaastur Police Interceptor Utility.

Tegu on 3,3-liitrise bensiinimootori ja elektrimootoriga täissuuruses maasturiga, mille tippkiiruseks on 220 km/h. Tootja andmeil võib elektriline lahendus võrreldes praeguse 3,7-liitrise bensiinimootoriga mudeliga säästa tuhandeid dollareid sõiduki pealt.

Kuna politseinikud veedavad suure aja paigal püsides, saab kõiksugu pardal olev tehnika nüüd energiat liitiumioonakust, ilma et mootor peaks pidevalt käima. Tehnikat on uuel politseimaasturil samuti juures.

Sõidukile on lisatud perimeetri jälgimise süsteem, mis skaneerib pidevalt ümbrust, et võimalikke “kahtlaseid käitumismustreid” avastada. Jääb ainult ebaselgeks, mida Ford või politsejõud kahtlase käitumisena silmas peavad. Igal juhul reageerib süsteem ohule uste lukustamise, akende üles kerimise ja alarmiga.

Politseinikel on võimalik näiteks tagaajamise korral välja lülitada ka automaatne pidurdussüsteem, mis peaks vältima teisele sõidukile tagant sisse sõitmist.

Ford on müünud ligi 2/3 kõikidest praegustest USA politseisõidukitest, alustades esimeste politseiautode müügiga juba 1950. aastal. Praegu tootja pakkutavate politseisõidukite valikust leiab lisaks tänavu müügile jõudvale linnamaasturile ka näiteks hübriidse sedaani ja F-150 pikapi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.