Linnamaasturid

Fotod: Eestis tuleb müüki uuenenud Jeep Compass, hinnad algavad 27 000 eurost

Neljarattaveoga linnamaasturite klassi kuuluv Jeep Compass sai mudelivärskenduse. Tootja Eesti esindaja sõnul on uus Compass üks Jeepi kaubamärgi 80. aastapäevaks välja lastud versioonidest, mis paistab silma uuema disaini ja uuendusliku tehnoloogiaga. Koos selle mudeliga esitletakse Jeepi klientidele Balti riikides esimest lojaalsusprogrammi Wave.

Uus Compass tuleb turule kolme erineva mootoriga ning kuigi nende kütusekulu ja heitkogused on väiksemad, ei too see kaasa järeleandmisi Jeepi tegelikus jõudluses. 1,3-liitrise bensiinimootori võimsus on kuni 150 hj, 1,6-liitrisel diiselmootori 130 hj ning uue hübriid-Compassi koguvõimsus ühes nelikveoga on kuni 240 hj.

Uus Compass on varustatud sõiduabisüsteemidega (Advanced Driver Assistance Systems), mis koosnevad adaptiivsest püsikiirusehoidjast, mis aitab autonoomselt kohandada kiirust vastavalt sõidurajal ja sõiduki ees toimuvale. Lubatud maksimaalse kiiruse määramiseks on olemas ka nutikas kiirusabi ja liiklusmärkide teabe lugeja. Sõidukile paigaldatakse ka aktiivne sõiduraja jälgimissüsteem, mis kaitseb juhti sõiduki soovimatu kõrvalekaldumise eest.

Sõidukil on ka pimeala andur, süsteem, mis hoiatab juhte tähelepanu vähenemise eest ning automaatne hädapidurdus ühes jalgratturite ja jalakäijate tuvastamisega, mis aitab vältida või leevendada võimalikke hädaolukordi.

Autodel on ka Androidi operatsioonisüsteem, mis ühendab Apple CarPlay ja Android Auto nutitelefonid juhtmevabalt, samuti interaktiivne 3D TomTomi navigeerimis- ja häältuvastusfunktsioon.

Uue Compassi turuletulekuga saavad Jeepi ostjad Balti riikides liituda globaalse lojaalsusprogrammiga Wave, mis annab autojuhtidele veelgi rohkem eeliseid – teenusepaketi, VIP-teenuste võimalused, osalemise Jeepi aktiivses kogukonnas ja infot Jeepi üritustest.

Uuendatud Compassi bensiinimootoriga versiooni hind on Eestis alates 26 990 eurost, diiselmootoriga versioonil alates 28 990 eurost ning hübriidi hind algab 41 990 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.