Linnamaasturid

Hennessey Mammoth 6×6 on kõik see, mida sa eales autost tahtnud oled!

Fotod: Hennessey Performance

Seda juhul, kui sa oled tahtnud kuute ratast, enam kui 1000 hj ning 7 meetrit pikkust…

Kuulus USA tuuningfirma Hennessey Performance on avaldanud järjekordse ülivõimsa ja suure kastika. RAM 1500 TRX baasil ehitatud 6-rattaline on siiani suurim auto, mis Hennessey poolt ehitatud on.

RAM 1500 TRX on kõike muud, kui tagasihoidlik maastur. Meie testsõiduga oli selge, et tegemist on sõidukiga, mis näitab suurt keskmist sõrme hübriididele ja elektriautodele. 6,2-liitrise Hellcat V-8 mootoriga, mis toodab 711 hj, saab selle kastikaga minna pea igale poole.

Ameerikas on tuntud ütlus “kõik on suurem Texases”. Kuna Hennessey Performance asub just Texase osariigis, siis tähendab see muidugi seda, et “tavaline” RAM 1500 TRX vajab pisut kaasaaitamist.

Nüüd ongi tootmisse jõudnud Mammoth 1000 6×6. Hellcati mootor on enam kui 300hj võimsam tootes 1026 hj ja 1314 Nm. Kuidas need numbrid muudavad nullist sajani kiirendust ja tippkiirust, pole hetkel kahjuks teada.

Ilmselgelt suurim transformatsioon Hennessey kastikal on üks lisa tagatelg. Olles 7190 mm pikk, 2230 mm lai ja umbes 2 meetri kõrgune, on see kastikas suur igas mõttes. Lisatud on ka 20-tollised veljed, koos 37-tolliste off-road rehvidega.

Hennessey Performance on kaasa aidanud ka sõiduki maastikuvõimekusele. Lisatud on tugevam Bilsteini vedrustus ja lukustatavad tagumised teljed. Uued on ka karmima välimusega esi- ja taga põrkerauad ning interjöör on samuti Hennessey poolt uuendatud oma logode ja naha kattega.

Mammoth 1000 6×6 kastikat toodetakse 12 sõidukit aastas, muutes selle väga ekslusiivseks. Hinna osas on teada vaid, et see on üle 417 000 euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.