Linnamaasturid

Hyundai toob müügile hübriidse Kona, mis võtab paberil alla 4-liitri sajale

Hyundai Kona Hybrid.Fotod: Hyundai.

Hyundai toob oma mudelivalikusse hübriidse Kona linnamaasturi, millest praegu juba elektri, bensiini ja diisliga versioone pakutakse.

Bensiini- ja elektrimootori koostöö tulemuseks on tõesti madal kütusekulu

Tootja eesmärgiks on pakkuda võimalikult laia mootorite ja jõuajamite valikut. Kona hübriidversioon laenab jõuajami suuremalt Kia Niro linnamaasturilt ja kasutab seega 1,6-liitrist bensiinimootorit (105 hj) koos 43-hobujõulise elektrimootoriga: kokku on sõiduki võimsuseks seega 141 hobujõudu (104 kW).

Mootorid on ühendatud kahe siduriga kuuekäigulise automaatkastiga ning 1,56 kWh akut on võimalik laadida läbi pidurdamise. Kona hübriidi nullist sajani kiirendus jääb 11,2 sekundi juurde ning tippkiirus veidi alla 160 km/h.

Kõige olulisem müügiargument uue Kona versiooni juures on siiski kütusekulu. Paberil peaks Kona hübriidversioon tarbima keskmiselt 3,9-liitrit sajale väiksemate 16-tolliste ratastega ning suuremate 18-tolliste ratastega 0,4-liitri võrra rohkem. CO2 heitekogused jäävad mõlemate veljesuurustega napilt alla 100 g/km kohta ehk vastavalt 90 ja 99 g/km.

Telefoniga auto avamine ja ökosõidu juhised

“Uue” Kona uuendused ei piirdu ainult mootoritega. Hyundai on Kona hübriidile lisanud Blue Link süsteemi, millega saab sõidukit läbi nutitelefoni avada ja lukustada.

Hübriidi suuremalt näidikupaneelilt kuvatakse juhile hübriidi jaoks olulist infot ning valides suurema 10,3-tollise ekraaniga meediasüsteemi, saavad kliendid ökosõidu abisüsteemi, mis peaks aitama läbi juhiste kütusekulu parandada.

Valikvarustuses on ka juhtmevaba laadimisdokk telefonide jaoks. Välimusest on suurim muudatus uus sinine värv ning 16- ja 18-tollised veljed.

Suurbritannias jõuab uus hübriidne Kona müügile juba augustis. Eesti kohta hetkel teave puudub.


Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.