Linnamaasturid

Hyundai uus Santa Fe tuleb koos sõrmejäljelugejaga

Rubriiki toetab

Suurim valik 4x4 autosid
5 marki, 16 mudelit
Tutvu valikuga

Hyundai teatas hiljuti, et uus Santa Fe linnamaastur tuleb esmakordselt sõrmejäljelugejaga, mis peaks tootja andmetel olema esimene omalaadne lahendus praegu tootmises.

Põhimõte on lihtne: juht võib 2019 Santa Fe ukselingil asuvale sensorile lihtsalt sõrme asetada ning sõiduki uksed avanevad. Seejärel võib juht auto nupu abil käivitada – ka seal tuvastatakse tema isik just sensori abil.

Sensor tuvastab lisaks sõrmejäljele ka staatilist elektrit.Fotod: Hyundai.

Selliseid lahendusi on olnud arendusfaasis mitmeid, kuid Hyundai on nüüd omapoolse tehnoloogiaga välja tulnud ning kinnitab, et turvariske vähendab uus tehnoloogia. Nimelt mõõdetakse sensorites inimese sõrmeotsa staatilist elektrit, et välistada võltsitud sõrmejälgede kasutamist autosse sisenemiseks.

Sellise sensori eksimisruum jääb 1:50000 kohta ja peaks aja jooksul süsteemi uuendustega veelgi vähenema.

Uus tehnoloogia peaks lähinädalatel esimeste klientideni jõudma.

Lisaks autosse sisse pääsemisele ja sõiduki käivitamise tuvastatakse sõrmejälje abil kohe ka juhi kasutajaprofiil, mida kasutatakse näiteks istmete ja peeglite õigesse asendisse liigutamiseks ja telefoni ühendamiseks.

Hetkel toodetavates sõidukites on kasutusel ainult tavalised sõrmejäljelugejad, sealhulgas ka näiteks Bentley Bentayga lukustatav kindlaegas.

Hyundai uus Santa Fe jõuab Hiinas müügile juba jaanuaris, kuid Euroopas tuleb seda veel mõnda aega oodata.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.