Linnamaasturid

Järjekordsed kuuerattalised maasturid: 250 000-eurone Jeep või hoopis… Niva?

Põhimõtteliselt sama.

See, et mõni tuuningufirma ehitab 6-rattalise ja hirmkalli maasturi pole iseenesest enam uudis. Samas on nad piisavalt ägedad, et ikka ja jälle kajastada.

Seekord aga esitleme lausa kahte korraga. Esimene on uuel Jeep Gladiatoril baseeruv rikaste inimeste mänguasi, teine aga sootuks miskit muud.

Kuus ratast pole ainult edevuse asi. Rasketes oludes aitab märgatavalt läbivusele kaasa.

Pikap versioon uuest Jeep Wranglerist, mille nimeks on Gladiator, sai sel aastal avalikuks ning Ameerika tuuningufirma Wild Boar Off-Road teeb selle 250 000 euro eest veelgi suuremaks ja võimekamaks.

Sõidukit näidati juba selle aasta SEMA tuuningunäitusel.

Juurde ei lisata mitte ainult rattaid ja läbivusvõimet. Gladiatori tavamootorite asemel paigaldatakse kapoti alla Dodge Hellcati mootor, millel on “kõigest ” 707 hobujõudu.

Auto on tavapärasest 127 millimeetrit kõrgema põhjaga ning loomulikult on külge kruvitud kõikvõimalik maastikuvarustus vintsist kuni lisatuledeni. Samas lubatakse sõitjateruumis rohkelt luksust, mugavust ja kõrgetasemelist viimistlust.

Kui kokku saavad fantaasia, huumorimeel ja tehnilised oskused

Samal ajal pole jõude istunud ka geeniused Garage 54 nimelisest töökojast Venemaal. Ülemaailmset YouTube tuntust koguvad nad erinevate eksperimentidega, millele me kõik oleme mõelnud, aga tegemata jätnud.

Ikkagi kuus ratast, nagu tänapäeval kombeks.

Jääst G-klassi maastur, mis ka sõidab? Tehtud. Auto rehvi asemel ketsid? Miks mitte. Matame kolm autot aastaks maa sisse? Muidugi.

Oma hiljutises videos näitasid nad, kuidas Niva maastur sai omale ühe paari rattaid juurde. Juba sõitev auto ei ole finessi ja luksuse poolest muidugi lääne analoogidega võrreldav. Hetkel jääb puudu ka ülimast maastikuvõimekusest kuna kaks tagumist silda ei vea veel eraldi, seega tegemist on pigem 6×4 veoskeemiga. Seda plaanitakse veel muuta.

Kui palju maksaks kuuerattaline Niva lõpptootena, ei ole teada. Garage 54 lihtsalt ei toimi nii ja pigem loodame, et nad väga ka ei pinguta ja panevad rohkem energiat mõne järgmise projekti peale. Isejuhtiv Belarus traktor? Üherattaline Lada?

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.